Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Evtini knigi "na novo" :-}

Go down 
AuthorMessage
Eldritch

avatar

Male Number of posts : 61
Age : 36
Real name : 2м0r3
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Evtini knigi "na novo" :-}   Thu Apr 10, 2008 9:48 pm

Во книжарнициве на "Култура" (таа на плоштад и таа карши рекорд малата) има "швркнато гаргантуозен" попуст на книги -и некои од тие книги што се со попуст ни требаат за на факултет или ќе ни требаат за понатака пример Калевала е со тврди корици и кошта 100 или 70 денари, Ајнеида-исто (ни треба за понатака), "Есхил и Трагичното" од Кадаре и Дијалози од Платон се 35 денари (како и повеќето од истата колекција за филозофија). Мада пред да идете на book shoping rampage таму - имајте на ум дека следи саем на книга (мислам дека почнува во понеделник). :-}

Eldritch is set to devourer of wisdom mode. :-}}
Back to top Go down
View user profile http://www.ivanstojanovski-eldridzh.blogspot.com/
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Evtini knigi "na novo" :-}   Thu Apr 10, 2008 10:22 pm

... i nikako da trknam do tamu... :S

...inache saem na kniga od 15-ti...kje chitameeee...zakonnn...

Laughing
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Evtini knigi "na novo" :-}   Fri Apr 11, 2008 12:34 am

Дијалози од Платон за 35 денари и јас дознавам дури денес...
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Evtini knigi "na novo" :-}   Fri Apr 11, 2008 1:46 am

eve sega mama mi kazha deka na vremeto koga ja kupila bila duri 200 denari...
...malku tazhno...
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Simonia D

avatar

Female Number of posts : 24
Age : 32
Real name : Simona Karanfilova
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Evtini knigi "na novo" :-}   Sun Apr 13, 2008 12:58 am

Ок. Убедливо најевтини книги што ги имам купено од книжара, Такит - Германија и Агрикола од Култура за 18 ден., и Прличев - Кратка словенска граматика за 12, 6 ден. (!!!)
Very Happy
Инаку, мислам дека Златното магаре на Апулеј во Култура е 50 ден. на попустов што им е сега. Топла препорака - земајте!!!
Ај за неколку дена саем... Секогаш е интересно кога ќе извадат заборавени книги од магацините и ги продаваат за 20-30 ден.
(counting down)
Back to top Go down
View user profile http://www.puella-pia.deviantart.com
Eldritch

avatar

Male Number of posts : 61
Age : 36
Real name : 2м0r3
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Evtini knigi "na novo" :-}   Thu Apr 24, 2008 10:20 pm

"Од сад па надаље и убудуче" коа ќе најдете некоја евтина добра книга(книги) негде и коа нема да биде последна ( или последни :-}) пријавете овде. :-}
Back to top Go down
View user profile http://www.ivanstojanovski-eldridzh.blogspot.com/
Sponsored content
PostSubject: Re: Evtini knigi "na novo" :-}   

Back to top Go down
 
Evtini knigi "na novo" :-}
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» "double orbit"?
» Beautiful Song From Mandisa"God Speaking"
» A Field of "Coal Flowers"???
» What is Procurement "BY ADMINISTRATION"?
» The Cambridges...was "Wedding Related"

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Разно :: Совети и препораки-
Jump to: