Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Kolokvium

Go down 
AuthorMessage
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Kolokvium   Sat Nov 08, 2008 2:49 am

Првиот колоквиум ќе биде на 20 ноември во 10:00 часот.
Дела кои треба да се прочитаат се:

-,,Скржавец - Плаут
-,,Менехми - Плаут
-,,Девојката од Андрос - Терентиј
-,,Евнух - Терентиј

...и заборавив што имаме за следниов четврток Smile
...и доколку пропуштив нешто друго некој нека пополни

Со среќа на сите! study
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Kolokvium   Mon Nov 10, 2008 9:48 pm

А треба и За природата на нештата од Тит Лукретиј Кар. Не интегрално, туку само извадоците кои професорот ни ги исфотокопира.
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Kolokvium   Mon Nov 10, 2008 9:53 pm

не се за другиот колоквиум одломките од За природата... ?
концепциски е пологично, римска драма за првиот колоквиум, римска епика за вториот.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Sponsored content
PostSubject: Re: Kolokvium   

Back to top Go down
 
Kolokvium
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: II година :: Римска книжевност-
Jump to: