Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Vtora godina - I kolokvium

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Vtora godina - I kolokvium   Tue Nov 11, 2008 10:56 pm

Следната недела (17 - 22. 11.) е закажана да биде колоквиумска недела, а за нашата група ги имаме најавено овие два колоквиуми:

Теорија на книжевни дискурси: 18. 11. (вторник) Начелно околу 9 часот негде. Професорката рече дека ќе се консултира со Марија и накнадно ќе не` извести преку Виктор за точниот термин).

Римска книжевност: 20. 11. (четврток), од 10:00 ч.

За останатите курсови ќе имаме колоквиуми во неделите што доаѓаат после.
За Антропологија и книжевност нема да имаме колоквиуми, ќе се вреднуваат поединечните усни излагања.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
KinegoidaFemale Number of posts : 57
Age : 30
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Vtora godina - I kolokvium   Wed Nov 12, 2008 11:31 am

Lugje moi, dali ima nekakva shansa da se pododlozi kolokviumot po Teorija na kn.diskursi, bidejki nekolku dusi sto imame moznost da polagame i Teorija 1 i Teorija na kn.diskursi, mnogu nabieni ni se terminite?!Molam za kooperativnost i spas Smile !
Back to top Go down
View user profile
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Vtora godina - I kolokvium   Sat Nov 15, 2008 1:20 am

Колоквиумот по Теорија на книжевни дискурси ќе се оддржи на 28.11.2008. За времето ќе се договориме во вторник, на час.
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Vtora godina - I kolokvium   Sat Nov 15, 2008 1:25 am

Фала ти Виктор. cheers
...ах колку ми олесна...
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Vtora godina - I kolokvium   Sat Nov 15, 2008 1:30 am

Не треба мене да ми благодарите, туку на професорката Марија.
Back to top Go down
View user profile
KinegoidaFemale Number of posts : 57
Age : 30
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Vtora godina - I kolokvium   Sat Nov 15, 2008 2:11 am

Ohhh...i mene ! Smile
Back to top Go down
View user profile
KinegoidaFemale Number of posts : 57
Age : 30
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Vtora godina - I kolokvium   Sat Nov 15, 2008 2:13 am

Lele, ke se preucam sega Smile
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Vtora godina - I kolokvium   

Back to top Go down
 
Vtora godina - I kolokvium
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Колоквиуми-
Jump to: