Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 brrl :)

Go down 
AuthorMessage
ana n.

avatar

Female Number of posts : 48
Age : 30
Real name : Ana
Registration date : 2008-05-07

PostSubject: brrl :)   Sun Nov 16, 2008 3:19 pm

Isto i tuka, nekoj da bide ljubezen pa da donese tetratka da kopiram, fala pozz
Back to top Go down
View user profile
ana n.

avatar

Female Number of posts : 48
Age : 30
Real name : Ana
Registration date : 2008-05-07

PostSubject: Re: brrl :)   Sun Nov 16, 2008 5:56 pm

i ako nekoj ima nesto za toj filmot sto go gledavme neka donese
Back to top Go down
View user profile
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Cija e ovaa pesna?   Mon Nov 17, 2008 9:02 pm

За сите што се заинтересирани да го погледнат документарниот филм на Адела Пеева - Чија е оваа песна? - истиот можете да го најдете на YouTube; поделен е на седум делчиња од по десетина минути, и истите може да се најдат на следниве линкови (подредени се по правилниот распоред):

  1. Прв дел (1/7)
  2. Втор дел (2/7)
  3. Трет дел (3/7)
  4. Четврт дел (4/7)
  5. Петти дел (5/7)
  6. Шести дел (6/7)
  7. Седми дел (7/7)

Снимката е од видео-касета но е гледлива, а поднаписите, пак, се на англиски.
Back to top Go down
View user profile
ana n.

avatar

Female Number of posts : 48
Age : 30
Real name : Ana
Registration date : 2008-05-07

PostSubject: Re: brrl :)   Tue Nov 18, 2008 12:45 am

mahercina ste, kaj go najdovte SmileSmileSmile
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: brrl :)   Tue Nov 18, 2008 2:28 am

_голема_ благодарност Smile
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: brrl :)   Sat Nov 22, 2008 11:49 pm

my fav!