Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 odlozuvanje na II kolokvium

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: odlozuvanje na II kolokvium   Sat Jan 10, 2009 12:03 pm

Текстот релевантен за социјална функција може да се најде во Поимникот под заглавниот збор функции, поделокот социолошка функција; тоа е на 595-6 страница. Исто така, не е лошо да се прочита и текстот ангажман (33 стр.) бидејќи е поврзан токму со манипулација на социјалната функција.

За стил и стилистика, и тоа доста опширен текст, има под заглавниот збор школи на стилистиката (поради грешка при нумерирањето, овде е бесполезно да се напише бројот на страницата).
Back to top Go down
View user profile
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: MNOGU, MNOGU VAZNO!   Sun Jan 11, 2009 7:40 pm

Другари и другарки, професорката Марија денес ми ја пратила следнава порака:

Виктор,

Ако сакате може колоквиумот да биде на 20ти, во 9:00h.
Договорете се и јавете ми.

Поздрав,
Марија.


Па, во интерес на побрз одговор, го ставам предлогот на итно гласање. Притоа, ве молам да се информирате за мислењето на оние кои претпоставувате дека потешко им е да дојдат до интернет.
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: odlozuvanje na II kolokvium   Sun Jan 11, 2009 7:50 pm

па... си има и 20ти јануари свои предности Smile
не знам, и двете варијатни ми одговараат, со тоа што оваа за 14ти остава повеќе простор за други битни работи.

како и да одлучите ќе ми одговара.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
bojana

avatar

Female Number of posts : 44
Age : 31
Real name : Bojana
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: odlozuvanje na II kolokvium   Sun Jan 11, 2009 9:39 pm

jas i emilija se slozuvame za 20 - ti januari.
Back to top Go down
View user profile
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: odlozuvanje na II kolokvium   Sun Jan 11, 2009 9:49 pm

Николина и Слаѓана се, исто така, согласни за одложување. За половина час треба да се видам со Мицески, па тогаш ќе го пренесам и неговото мислење, макар што и не знам дали ќе има какво и да е влијание врз конечниот исход.
Back to top Go down
View user profile
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: odlozuvanje na II kolokvium   Sun Jan 11, 2009 11:18 pm

Бидејќи и Мицески се согласува (и пред се, бидејќи пораката од професорката и по втор пат ми стигна) ќе почекам само уште еден-два часа, а потоа ќе и пишам дека се согласуваме за промената (зашто, во главно, сите се за а мислам дека само уште Ана треба да напише дали и одговара).
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: odlozuvanje na II kolokvium   Sun Jan 11, 2009 11:33 pm

Виктор, добив потврда од Ана Н., и` одговара и нејзе да го имаме колоквиумот на 20ти. Можеш да и` ја пишеш конечната одлука на професорката.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: odlozuvanje na II kolokvium   Mon Jan 12, 2009 12:23 am

Благодарност до двете Ани. Штотуку и пишав на професорката дека се
согласуваме. Доколку нема некои промени, мислам дека може да сметате за
потврдено: колоквиумот по Теорија на книжевни дискурси ќе се оддржи 20 јануари во 9:00h.
Back to top Go down
View user profile
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: odlozuvanje na II kolokvium   Wed Jan 14, 2009 6:56 pm

Бидејќи бев прашан за бројот на страниците кои се потребни да се прочитаат од Лотман, еве ги: 85-128 и 429-448. И толку.
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: odlozuvanje na II kolokvium   

Back to top Go down
 
odlozuvanje na II kolokvium
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: II година :: Теорија на дискурси-
Jump to: