Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Bisera vo "Romeo od SDSM i Julija od VMRO"

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Bisera vo "Romeo od SDSM i Julija od VMRO"   Sat Jan 03, 2009 9:57 pm

Драги колеги,

Само што наидов на неколку клипови на youtube на кои можат да се погледнат сегменти од комедијата Ромео од СДСМ и Јулија од ВМРО, во која нашата колешка Бисера Бендевска игра една од главните улоги, улогата на Јулија.

Додека не ни се укаже прилика да гледаме некои од нејзините идни театарски настапи во живо, уживајте во овие клипови:

клип 1 (дел од изведбата на нашата колешка)
клип 2 (прологот и почетокот на комедијата)

...и уште два-три клипови кои ќе ви се појават од десната страна кога ќе кликнете на кој било линк од двата погоре.

Претставата се случила на 27. 10. 2007, во битолскиот Центар за култура.

Браво, Бисера!
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
KinegoidaFemale Number of posts : 57
Age : 29
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Bisera vo "Romeo od SDSM i Julija od VMRO"   Sun Jan 04, 2009 11:42 pm

Kolku prijatno me iznenadi, Ana, samo da znaes! Blagodaram za poddrskata i odvaj cekam da se pojavam na scena, a otsprotiva da ja imam najkvalitetnata publika - OKK-ovcite (sto da pravam koga vaka se krati Smile )!Prijatni praznici!
Back to top Go down
View user profile
 
Bisera vo "Romeo od SDSM i Julija od VMRO"
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» "The stars that formed familiar biblical images"
» Article: "Israel Miracles Sought at Tombs of Sages"
» "so heavenly minded that ur not earthly"
» "PRESENTATION SKILLS & TIPS FOR CS EXAMS"
» PROPHECY ALERT: "ISIS Destroys Tomb Of Jonah The Prophet"

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Необврзно :: Филм и театар-
Jump to: