Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Elektronski Indeksi

Go down 
AuthorMessage
Eldritch

avatar

Male Number of posts : 61
Age : 36
Real name : 2м0r3
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Elektronski Indeksi   Fri Apr 11, 2008 12:11 am

Успеа некој да се регистрира на странава(http://www.flf.ukim.edu.mk/) за електронски индекс?
Back to top Go down
View user profile http://www.ivanstojanovski-eldridzh.blogspot.com/
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Elektronski Indeksi   Fri Apr 11, 2008 1:44 am

seushte ne ni dale password... toa e problemot... a do slednata godina i teshko deka neshto od toa kje profunkcionira Smile

be patient young grasshopper... soon...

Very Happy
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Eldritch

avatar

Male Number of posts : 61
Age : 36
Real name : 2м0r3
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Elektronski Indeksi   Sat Apr 12, 2008 2:38 am

Страната(http://www.flf.ukim.edu.mk/) е тотална маска - демек нешто се праи а уствари врска нема,
ЕКТС мај ес!
Сите делови што треба да се апдејтирани се празни. Организацијата на факултетот е хорор, (немаме ни фиксна наша училна- што корист ако ја удрам картицата(која што неможе ни да се регистрира) у некоја училна за да речеме германски јазик?)почнувајќи од постојано променливиот распоред (заради кој ми се скрати посетување на еден изборен предмет)-еден обичен распоред неможат да напраат, до давање испити место колофиуми(од што се губат поени), да не збориме за вечните паузи (на кој никаде не си -немаш време ни да отидеш до дома а факултетот нема обезбедено асална библиотека за работа меѓу часови и таканаречената библиотека служи само за украс-мислам... немаат ниеден примерок од Илијада од Хомер а камо ли други книги што требаат за книжевност.) И овој "систем на работа" трае веќе со децении на КГФ.

Whatchya gonna do abouth it? :-}
Back to top Go down
View user profile http://www.ivanstojanovski-eldridzh.blogspot.com/
Eretik

avatar

Number of posts : 4
Registration date : 2008-04-12

PostSubject: Re: Elektronski Indeksi   Sat Apr 12, 2008 2:58 am

Знаеш дека ако измешаш концентрат од сок од портокал со различни видови бензин дека ќе добиеш напалм?
Back to top Go down
View user profile
Eldritch

avatar

Male Number of posts : 61
Age : 36
Real name : 2м0r3
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Elektronski Indeksi   Sat Apr 12, 2008 2:59 am

Стварно... ?
Back to top Go down
View user profile http://www.ivanstojanovski-eldridzh.blogspot.com/
Eretik

avatar

Number of posts : 4
Registration date : 2008-04-12

PostSubject: Re: Elektronski Indeksi   Sat Apr 12, 2008 3:02 am

Да, можеш да направиш различни експлозиви со обични домашни средства.
Back to top Go down
View user profile
Eldritch

avatar

Male Number of posts : 61
Age : 36
Real name : 2м0r3
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Elektronski Indeksi   Sat Apr 12, 2008 3:13 am

Знам. (http://www.bombshock.com/archive/Homemade_Bombs/) Ама јас сум против убивање.
Back to top Go down
View user profile http://www.ivanstojanovski-eldridzh.blogspot.com/
Eretik

avatar

Number of posts : 4
Registration date : 2008-04-12

PostSubject: Re: Elektronski Indeksi   Sat Apr 12, 2008 3:16 am

А само рушење згради?
Back to top Go down
View user profile
Eldritch

avatar

Male Number of posts : 61
Age : 36
Real name : 2м0r3
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Elektronski Indeksi   Sat Apr 12, 2008 3:21 am

Поише ми се свиѓа градење.

p.s. Its easyer to destroy than to create.
Back to top Go down
View user profile http://www.ivanstojanovski-eldridzh.blogspot.com/
Eretik

avatar

Number of posts : 4
Registration date : 2008-04-12

PostSubject: Re: Elektronski Indeksi   Sat Apr 12, 2008 3:35 am

Знаеш како викаат: "Со пиштол и со убав збор далеку се стига."
Back to top Go down
View user profile
Eldritch

avatar

Male Number of posts : 61
Age : 36
Real name : 2м0r3
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Elektronski Indeksi   Sat Apr 12, 2008 3:37 am

Се слагам -половично.

p.s. Фала што ме потсети да си купам сок од портокал(со јак концентрат :-}).
Back to top Go down
View user profile http://www.ivanstojanovski-eldridzh.blogspot.com/
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Elektronski Indeksi   Sat Apr 12, 2008 3:39 am

Eldritch wrote:
Страната(http://www.flf.ukim.edu.mk/) е тотална маска - демек нешто се праи а уствари врска нема,
ЕКТС мај ес!
Сите делови што треба да се апдејтирани се празни. Организацијата на факултетот е хорор, (немаме ни фиксна наша училна- што корист ако ја удрам картицата(која што неможе ни да се регистрира) у некоја училна за да речеме германски јазик?)почнувајќи од постојано променливиот распоред (заради кој ми се скрати посетување на еден изборен предмет)-еден обичен распоред неможат да напраат, до давање испити место колофиуми(од што се губат поени), да не збориме за вечните паузи (на кој никаде не си -немаш време ни да отидеш до дома а факултетот нема обезбедено асална библиотека за работа меѓу часови и таканаречената библиотека служи само за украс-мислам... немаат ниеден примерок од Илијада од Хомер а камо ли други книги што требаат за книжевност.) И овој "систем на работа" трае веќе со децении на КГФ.

Whatchya gonna do abouth it? :-}

what CAN we do?...

...nie mirno kje si odime na fax, a tie kje ne vlechat za nos...
...taka bilo, taka e, taka kje bide...

za idninata!
neka ginat!
Razz
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Eldritch

avatar

Male Number of posts : 61
Age : 36
Real name : 2м0r3
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Elektronski Indeksi   Sat Apr 12, 2008 3:53 am

А така ли треба да биде?

Све што треба да се напраи е да се најми тим способни менаџери кои ќе го организираат факултетот за недела дена. Тоа и не е некој револуционерен и реформаторски чекор, а многу ќе го подобри животот на студентите.
Back to top Go down
View user profile http://www.ivanstojanovski-eldridzh.blogspot.com/
Eldritch

avatar

Male Number of posts : 61
Age : 36
Real name : 2м0r3
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Elektronski Indeksi   Sat Apr 12, 2008 4:06 am

Ама иако ова е barking at the wrong tree -неам намера да се мешам у политика. Веројатно луѓето од факултетот се свесни... или не? :-}
Back to top Go down
View user profile http://www.ivanstojanovski-eldridzh.blogspot.com/
Simonia D

avatar

Female Number of posts : 24
Age : 32
Real name : Simona Karanfilova
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Elektronski Indeksi   Sun Apr 13, 2008 1:12 am

На некои групи, ако не се лажам ми спомна некој од англиски, им рекле дека од понеделников што доаѓа ќе профункционира сето тоа... Ај баш да видиме.
Back to top Go down
View user profile http://www.puella-pia.deviantart.com
Eldritch

avatar

Male Number of posts : 61
Age : 36
Real name : 2м0r3
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Elektronski Indeksi   Thu Apr 17, 2008 1:15 am

Понеделник 2618та година или следниов? :-}
Back to top Go down
View user profile http://www.ivanstojanovski-eldridzh.blogspot.com/
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Elektronski Indeksi   Thu Apr 17, 2008 2:04 am

проработеа, серозно Smile иако веројатно уште само пробно.
и најверојатно ќе важат само за тие часови што секогаш ги имаме во иста училница, што ги исклучува нашите главни предмети.. oh well
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Fidance
GuestPostSubject: Re: Elektronski Indeksi   Sun Apr 27, 2008 5:54 pm

ej Ana samo sto ja vidov stranata exstra e i navistina gi dobiv site informacii sto mi trebaa, fala ti super si! flower
Back to top Go down
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Elektronski Indeksi   Sun May 04, 2008 2:08 am

*засрамено се смешка, но во исто време и несвесно задоволно си ги прекрстува нозете под маса*

Very Happy
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Elektronski Indeksi   Sun May 04, 2008 2:25 am

Носете ги ЕЛЕКТРОНСКИТЕ ИНДЕКСИ
од овој понеделник, 5-ти мај

рекоа дека ќе почнеме да ги употребуваме за да го регистрираме присуството на сите часови, аа од почетокот на следниот семестар ќа почнеме да ги користиме официјално, без листи по клупите и без прозивања.


Last edited by evelynglyn on Sat Nov 08, 2008 3:12 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Eldritch

avatar

Male Number of posts : 61
Age : 36
Real name : 2м0r3
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Elektronski Indeksi   Wed Oct 22, 2008 1:03 am

После 5 и пол месеци -уште пуштаат списоци- Видовме.
Back to top Go down
View user profile http://www.ivanstojanovski-eldridzh.blogspot.com/
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Elektronski Indeksi   Wed Oct 22, 2008 2:52 am

чек дис аут
http://farm4.static.flickr.com/3149/2963075668_248508568d_b.jpg
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Elektronski Indeksi   Wed Oct 22, 2008 11:45 pm

The resemblance is striking...
Back to top Go down
View user profile
Eldritch

avatar

Male Number of posts : 61
Age : 36
Real name : 2м0r3
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Elektronski Indeksi   Mon Oct 27, 2008 1:26 pm

Еее белки еден ден за некои од нас вака ќе праат саутпарк ликови- како не бе важи. ;-}
Back to top Go down
View user profile http://www.ivanstojanovski-eldridzh.blogspot.com/
Eldritch

avatar

Male Number of posts : 61
Age : 36
Real name : 2м0r3
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Elektronski Indeksi   Mon Oct 27, 2008 1:31 pm

Да се вратиме на темата, ова со електронскиве индекси ме потсеќа на тие сензорите за картички у приватни автобуси... најновиот крик на технологијата, у усмрден, испоркшен, преполн со луѓе и прашина приватен автобус одеднаш се слуша... тлирилит (откуцување картичка) проследено со кррррр (на мењаџот). :-}
Back to top Go down
View user profile http://www.ivanstojanovski-eldridzh.blogspot.com/
Sponsored content
PostSubject: Re: Elektronski Indeksi   

Back to top Go down
 
Elektronski Indeksi
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Разно :: Контакти и линкови-
Jump to: