Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Circo Europia

Go down 
AuthorMessage
Na Rajna i Slave maliot

avatar

Male Number of posts : 49
Age : 31
Registration date : 2009-01-20

PostSubject: Circo Europia   Wed Jan 21, 2009 11:27 pm

Еве една моја топла музичка препорака. Симнете бесплатно, слушнете и кажете мислење:

http://www.circo-europia.com.mk/album.html
Back to top Go down
View user profile
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Circo Europia   Sat Jan 24, 2009 2:49 am

Би сакал да слушнам што е ова уште вечерва, но после Boney M. се изгледа толку обично, толку просечно... Се шегувам, ќе го слушнам ова деновиве и ќе коментирам (нормално, само ако во меѓувреме успеам да одолеам на постојаната потреба да уживам и во прекрасната визуелна страна на Rivers of Babylon).
Back to top Go down
View user profile
Na Rajna i Slave maliot

avatar

Male Number of posts : 49
Age : 31
Registration date : 2009-01-20

PostSubject: Re: Circo Europia   Sat Jan 24, 2009 5:44 am

Колега, забега денес со Boney M. Претпоставувам дека уште долго ќе ја коментираш песната Very Happy Инаку, спотот е фасцинантен, особено делот со веслањето Very Happy
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Circo Europia   Sat Jan 24, 2009 10:15 pm

какви се овие завидни познавања од кариерата на Boney M... lol!
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Simonia D

avatar

Female Number of posts : 24
Age : 32
Real name : Simona Karanfilova
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Circo Europia   Sun Jan 25, 2009 12:32 am

afro cheers
Back to top Go down
View user profile http://www.puella-pia.deviantart.com
Sponsored content
PostSubject: Re: Circo Europia   

Back to top Go down
 
Circo Europia
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Необврзно :: Музика-
Jump to: