Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Rezultati od vtoriot kolokvium

Go down 
AuthorMessage
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Rezultati od vtoriot kolokvium   Sat Jan 24, 2009 2:33 am

Еве ги резултатите од вториот колоквиум по Теорија на книжевност 1, оддржан на 20.01.2008:

Теона Мицевска
20.5
Ива Димовска
26
Јана Узунова
17.5
Виолета Цветкова
17.5
Магдалена Митева
3.5
Милош Андоновски
19.5
Симона Ристевска
23.5
Сања Димитровска
23
Јана Дечкова
12.5
Back to top Go down
View user profile
pLAVoMale Number of posts : 51
Age : 29
Real name : ~M~
Registration date : 2008-12-08

PostSubject: Re: Rezultati od vtoriot kolokvium   Sun Jan 25, 2009 6:15 pm

камен од срц ми падна! јес! =)
Back to top Go down
View user profile
pLAVoMale Number of posts : 51
Age : 29
Real name : ~M~
Registration date : 2008-12-08

PostSubject: Re: Rezultati od vtoriot kolokvium   Sun Jan 25, 2009 6:16 pm

п.с. Меги и Јана Д. - жал ми е! Sad
Back to top Go down
View user profile
pLAVoMale Number of posts : 51
Age : 29
Real name : ~M~
Registration date : 2008-12-08

PostSubject: Re: Rezultati od vtoriot kolokvium   Sat May 02, 2009 9:37 pm

дечки, колеги!

тежок е четвртиот колоквиум од прва година по теорија? и многу ли е материјал или?
Back to top Go down
View user profile
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Rezultati od vtoriot kolokvium   Thu May 07, 2009 12:55 am

Ако не се лажам, четвртиот колоквиум треба да ви биде исклучиво за фигуративниот говор. Ако е така - тогаш е прилично лесно: имате само една книга (Фигуративниот говор и македонската Поезија од професорката Ќулавкова) и одвај еден или два пропратни текста. И - многу важно - на колоквиумот речиси сигурно ќе имате еден или два извадоци од песни во кои ќе треба да ги воочите и класфицирате застапените фигури и тропи. Но, не грижете се: само внимавајте на обработките на песните (што сигурно ќе ги правите со професорката Марија) бидејќи - речиси гарантирано - извадоците ќе ви бидат токму од нив.
Back to top Go down
View user profile
pLAVoMale Number of posts : 51
Age : 29
Real name : ~M~
Registration date : 2008-12-08

PostSubject: Re: Rezultati od vtoriot kolokvium   Sun May 17, 2009 2:58 pm

фала многу! Smile
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Rezultati od vtoriot kolokvium   

Back to top Go down
 
Rezultati od vtoriot kolokvium
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: I година :: Теорија на книжевноста-
Jump to: