Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Gaga E-knigi

Go down 
AuthorMessage
Na Rajna i Slave maliot

avatar

Male Number of posts : 49
Age : 31
Registration date : 2009-01-20

PostSubject: Gaga E-knigi   Sun Feb 08, 2009 3:38 pm

Чеда мои компаратистички, повелете бесплатни пдф книги во хрватски превод. Ако имате нешто што овде го нема, може да направите и upload.

http://www.4shared.com/account/home.jsp

Да се пофалам, јас го ставив хрватскиот превод на Мајсторот и Маргарита Very Happy
Back to top Go down
View user profile
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Gaga E-knigi   Sun Feb 08, 2009 9:30 pm

Благодариме, татко наш компаратистички! Штотуку најдов еден препев на Бодлер на шпански (или на португалски) и иако не разбирам апсолутно ништо (добро, разбирам по малку) добро е да се има во колекцијата уште една копија на Цвеќињата на злото. Патем името на препејувачот е Карлос Пујол. Случајно да не е запознаен некој со овој скриен талент на истоимениот фудбалер? (претпоставувам дека овде, како и по завршокот на повеќето реченици од овој краток текст, очекувате да стои едно од многуте чудни жолти суштества што моментално се забавуваат од мојата лева страна; е, па нема!)
Back to top Go down
View user profile
Na Rajna i Slave maliot

avatar

Male Number of posts : 49
Age : 31
Registration date : 2009-01-20

PostSubject: Re: Gaga E-knigi   Mon Feb 16, 2009 7:24 pm

Да додадам линкче, еве книги за симнување на англиски:

http://www.19.5degs.com/authors/j#ebooks

Читајте, мои штреберски собраќа Very Happy
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Gaga E-knigi   

Back to top Go down
 
Gaga E-knigi
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» A CALL FOR AN UPRISING - LADY GAGA - PERFECT ILLUSION ILLUMINATI EXPOSED!
» Lady Gaga Channels LUCIFER at SUPER BOWL LI Halftime Show - Illuminati Alchemical Ritual EXPOSED
» THE NEXT NEWS NETWORK - AFTER LADY GAGA DECIDES NOT TO ATTACK TRUMP, SHE INSTANTLY GETS SOME MASSIVE NEWS

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Разно :: Совети и препораки-
Jump to: