Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 štefica cvek vo celustite na životot

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: štefica cvek vo celustite na životot   Mon Feb 09, 2009 6:13 pm

Еве, затоа што неколку од вас ми ја побараа семинарската што ја работевме заедно со Бојана за ова толку вознемирувачко дело на Д. Угрешиќ, иако семинарската тешко и може да се нарече академски труд со сите од-ракав-извадени тумачења лишени од референци, ја прикачив за симнување на овој линк> Patchwork - Штефица Цвек

Користете го само како насока но не се потпирајте многу на него, зашто го пишувавме пред да ни бидат дадени релевантните теориски материјали кои, според тоа што сум го запишала во тетратката, ќе треба да бидат вметнати во есејот што ќе го пишуваме во среда.

Со лесно на сите и се гледаме.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Nikolina

avatar

Female Number of posts : 20
Age : 30
Registration date : 2008-04-30

PostSubject: Re: štefica cvek vo celustite na životot   Mon Feb 09, 2009 11:08 pm

Fala Ana:). Pozdravce.
Back to top Go down
View user profile
pLAVoMale Number of posts : 51
Age : 29
Real name : ~M~
Registration date : 2008-12-08

PostSubject: Re: štefica cvek vo celustite na životot   Tue Jan 19, 2010 5:16 am

ај ако може ова пак да го препратите! =)))
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: štefica cvek vo celustite na životot   Thu Jan 21, 2010 3:38 pm

Бујрум.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Sponsored content
PostSubject: Re: štefica cvek vo celustite na životot   

Back to top Go down
 
štefica cvek vo celustite na životot
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: II година :: Усмена книжевност-
Jump to: