Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Dve informacii od profesorot Vladimir

Go down 
AuthorMessage
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Dve informacii od profesorot Vladimir   Wed Feb 11, 2009 3:51 pm

Штотуку видов дека професорот Владимир ми пратил порака во која бара да соопштам две информации на форумов. Мислам дека и двете Ви се познати, но, за секој случај еве ги повторно:

Quote :
1. Во летниот семестар на Катедрата за англиски јазик и книжевност, гостува проф. од Америка, кој нуди изборен курс за креативно пишување поезија и проза. Бидејќи ќе има лимитиран број слушатели, оние кои се заинтересирани нека се пријават во Библиотеката за англиски јазик и книжевност, кај библиотекарот Саше Тасевски. Повеќе информации за курсот има на плакатот закачен на вратата од нашата библиотека.

2. Сите студенти кои немаат земено оценка или сакаат да полагаат Римска или Хеленска во комп. контекст потсетувам дека можат да дојдат утре (четврток) во 9 часот.


Во однос на плакатот - не знам дали се уште го има кај нашата библиотека (колку што се сеќавам, денес не го забелажав) но сигурен сум дека го има во англискиот оддел.
Back to top Go down
View user profile
 
Dve informacii od profesorot Vladimir
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Vladimir Putin Vows to Defend Christianity Worldwide
» FEAR OF VLADIMIR PUTIN GROWS IN EU CAPITALS AMID SPECTRE OF 'TOTAL WAR'

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Инфо табла-
Jump to: