Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Raspored za cetvrt semestar

Go down 
AuthorMessage
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Raspored za cetvrt semestar   Sat Feb 14, 2009 5:29 pm

Како што денес видов, на огласната табла пред нашата библиотека,
изложени се новите распореди; поради недостаток на време, немав време
да ги препишам, но - поради истоста со оној од трет семестар - оној за
втора година можам да го доставам; извинување до оние од другите
години...

час
Понеделник
Вторник
Среда
Четврток
Петок
1 и 2
8.00h-
9.35h

Теорија на
книжевните
дискурси 2

(д-р
М. Ѓорѓиева-Димова)

ХЕСП

Поетика
на ренесансата

(доц. д-р
В. Мартиновски)

ХЕСП

3 и 4
9.40h-
11.15h

Теорија на
книжевните
дискурси 2

(акад.
К. Ќулавкова)

ХЕСП

Поетика
на класицизмот

(доц. д-р
В. Мартиновски)

ХЕСП

5 и 6
11.20h-
12.55h
Поетика на
ориенталните
книжевности 2

(проф. д-р
М. Бојаџиевска)

ХЕСП
7 и 8
13.00h-
14.35h
Книжевност и
антропологија 2

(проф. д-р
С. Србиновска)

ХЕСП
9 и 10
14.40h-
16.15h
Идеологијата на
народната/популарна
книжевност

(проф. д-р
С. Србиновска)

ХЕСП


Современ
македонски
јазик 4

(доц. д-р
С. Велева)

А1

11 и 12
16.20h-
17.55hСовремен
македонски
јазик 4

(доц. д-р
С. Велева)

А1

13 и 14
18.00h-
19.35h

Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Raspored za cetvrt semestar   Sat Feb 14, 2009 7:45 pm

ми се допаѓа како звучи продолжението на поетика на усмената книжевност. ќе биде забавно.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
 
Raspored za cetvrt semestar
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Инфо табла-
Jump to: