Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 od profesorkata, za casot na 23. 02. '09

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: od profesorkata, za casot na 23. 02. '09   Wed Feb 18, 2009 7:14 pm

Од сите материјали што ни ги даде професорката во понеделникот, за следниот час потребен е само Тери Иглтон со неговата Идеологија. И тоа не интегрално, туку само воведот и првото поглавје (тоа е делот во кој ги разработува десетте дефиниции на идеологијата).

Крале Марко и Александар и смртта на Слободан Мицковиќ ќе ги работиме понатаму, како што гледам на календаров, во март.

Значи евровизија утре може да се гледа на раат... уф, до пред малку мислев дека ќе треба да се пропушти, суррррл elephant
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
 
od profesorkata, za casot na 23. 02. '09
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: II година :: Усмена книжевност-
Jump to: