Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Kafka - Toward a Minor Literature

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Kafka - Toward a Minor Literature   Sat Feb 28, 2009 2:45 am

Книгата за Кафка на Gilles Deleuze и Félix Guattari која професорката ни ја посочи како помошна литература за пишување на есејот за расказот Извештај до една академија, а која инаку ја нема во Универзитетска библиотека, може да се чита на Google Books на англиски. Единствен недостаток е тоа што некои страници се изоставени затоа што споделувањето е бесплатно, а може и јазикот на некој ќе му одземе повеќе време, ама тоа е сега.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
 
Kafka - Toward a Minor Literature
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Behavior problems, minor physical anomalies & the hand!
» ear chakras
» No economy 7?
» Common Core' Nationalizes and Dumbs Down Public School Curriculum
» small value procurement

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: II година :: Усмена книжевност-
Jump to: