Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Veligdenski (proleten) raspust

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Veligdenski (proleten) raspust   Fri Apr 11, 2008 5:47 pm

Неделата меѓу Велигден и 1-ви мај ни е поврзана,
со тоа што трите работни дена ќе се обработуваат на:

  • 19. април (за 29. април, вторник);
  • 10. мај (за 30. април, среда); и
  • 17. мај (за 2. мај, петок).
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Veligdenski (proleten) raspust   Fri Apr 11, 2008 10:40 pm

neat!
...jea...

shtrajk? Razz
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Veligdenski (proleten) raspust   Sun May 04, 2008 12:16 am

ај, болка, вај, вај!

и оваа сабота ни е работна
и тоа обрнете внимание, ќе ги имаме часовите од среда, значи спремете се за уште едно домашно теорија што нема да имате време да го напишете.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Sponsored content
PostSubject: Re: Veligdenski (proleten) raspust   

Back to top Go down
 
Veligdenski (proleten) raspust
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Инфо табла-
Jump to: