Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 VAZNO IZVESTUVANJE

Go down 
AuthorMessage
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: VAZNO IZVESTUVANJE   Wed Mar 25, 2009 12:46 am

Ова мислам да го напишам уште од четвртокот, но, еве, дури сега најдов време. Значи, професорката Велева последниот пат напомена дека за упис во трета година потребно е да биде исчистена во целост прва година, т.е. да се има 30 кредити. Така што, сите што имате оставено нешто гледајте да завршите до септември. И - како што напомна и професорката - доколку ви недостасуваат 3 кредити, искористете го џокерот физичко.


Last edited by evelynglyn on Wed Aug 19, 2009 11:05 pm; edited 1 time in total (Reason for editing : keyboard)
Back to top Go down
View user profile
Simonia D

avatar

Female Number of posts : 24
Age : 32
Real name : Simona Karanfilova
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: VAZNO IZVESTUVANJE   Thu Apr 02, 2009 9:18 pm

Физичко носи еден кредит.
А ова што сега ќе го кажам да се примени само во итен случај, затоа што не сакам да ве поведувам, браќа (и сестри) компаратистички, по лош пат. Значи, ако не се сменат работите од оваа до следната учебна година, имајте на ум дека запишав трета со 800 неположени испити.
Back to top Go down
View user profile http://www.puella-pia.deviantart.com
jasminART

avatar

Female Number of posts : 20
Age : 30
Real name : Jasmina Runevska
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: VAZNO IZVESTUVANJE   Wed Apr 29, 2009 2:31 pm

Е како тоа? Може и со 800 неположени да се запише трета? affraid
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: VAZNO IZVESTUVANJE   Wed Apr 29, 2009 11:05 pm

Може да се запише година, но предметите кои ги немаш положено се квадрираат, односно мора пак да присуствуваш на часови и да полагаш колоквиуми наместо испити.
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Sponsored content
PostSubject: Re: VAZNO IZVESTUVANJE   

Back to top Go down
 
VAZNO IZVESTUVANJE
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Инфо табла-
Jump to: