Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Kolokviumi - IV semestar

Go down 
AuthorMessage
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Kolokviumi - IV semestar   Sat Mar 28, 2009 12:33 am

Поетика на Ренесансата - 02.04 - во 9 часот
Книжевност и антропологија 2 - 06.04 - / (најверојатно во терминот за час)
Поетика на Класицизмот - 09.04 - во 9 часот
Идеологија на народната/популарната култура - 13.04 - /


Last edited by evelynglyn on Sat Mar 28, 2009 1:08 am; edited 1 time in total (Reason for editing : terminite)
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Kolokviumi - IV semestar   Sat Mar 28, 2009 12:51 am

не беа од 9 ч. термините за колоквиумите кај професорот владимир? така ми е останато во сеќавање, немам проверено уште што сум запишала.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Kolokviumi - IV semestar   Sat Mar 28, 2009 12:56 am

Да,да... Сега видов... Пардоун. Ако можеш бапни еден едит.
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Kolokviumi - IV semestar   Sat Mar 28, 2009 1:08 am

Поправено, одма.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Kolokviumi - IV semestar   Thu Apr 02, 2009 10:42 pm

Ориентални поетики 2 - 07.04 - во 13 часот
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Kolokviumi - IV semestar   Sun Apr 05, 2009 6:28 pm

Дали некој знае кога ни почнува колоквиумот утре?
...и дали ќе имаме часови?
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Kolokviumi - IV semestar   Sun Apr 05, 2009 7:28 pm

Колоквиумот ќе го правиме во истиот термин кога го имаме и часот по Книжевност и антропологија, од 13:00. Е сега за предавањата, не знаеме со сигурност дали ќе имаме или ќе немаме и затоа решивме (спротивно од минатиот пат) да се појавиме во 11:20, за секој случај. Иако, освен еден глас, сите други викаат дека не памтат Маја да кажала дека ќе имаме час пред колоквиумот во вторник и мене ми е многу малку веројатно дека професорката ќе се појави. Ама пак, може баш тој еден глас слушнал нешто што другите пропуштиле.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
emilija

avatar

Number of posts : 20
Registration date : 2008-04-10

PostSubject: Re: Kolokviumi - IV semestar   Thu Apr 09, 2009 11:08 pm

Da ke imame cas kaj profesorkata Maja jas ja prasav priznavam so nadez deka ke mi rece nema da imame ama taa za zal rece da ke si imame cas. Ubav pomin koj ke odi.Pozdrav.
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Kolokviumi - IV semestar   Thu Apr 09, 2009 11:37 pm

Ама тоа е за следниот понеделник, за 13-ти. Недоумицата тука беше за минатиот пат, зашто беше во колоквиумска недела. Ние отидовме тој понеделник, ама излезе дека мнозинството кое велеше дека нема да имаме час било во право, па си подремавме на промаите додека не почна колоквиумот.

А за следниот понеделник очекувано е да имаме час кај Маја, зашто официјално помина колоквиумската недела и пак имаме регуларни предавања. Мислам само Теорија на книжевни дискурси дека нема да имаме ни оваа недела како што немавме минатата. И тоа па не сум баш сигурна колку е добро, ќе ни останат само 4 часа за материјалот од последното тромесечје. Но океј, мораше да излезе така со одложувањето на колоквиумот.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Sponsored content
PostSubject: Re: Kolokviumi - IV semestar   

Back to top Go down
 
Kolokviumi - IV semestar
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Колоквиуми-
Jump to: