Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Academic Earth

Go down 
AuthorMessage
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Academic Earth   Mon Mar 30, 2009 10:44 am

Ве копка како всушност изгледаат предавањата на врвните светски факултети? Academic Earth е токму тоа, масивна збирка предавања на вонсериски добри професори од Стенфорд, Јејл, МИТ... со цел преку интернет да се сподели знаењето со оние кои се ускратени од посетувања квалитетна настава. Нормално, предавањата се поделени по предмети. Нормално, ОНО нема Smileлинк -> ТУКА

извор: Он.нет
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Academic Earth   Mon Mar 30, 2009 12:07 pm

Заборавив да го нагласам најдобриот дел... Има и цели курсеви!
Најверојатно ОВОЈ најмногу ќе ве интересира.

MUST SEE!
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Academic Earth   Mon Mar 30, 2009 10:46 pm

Must see, in deed...
Back to top Go down
View user profile
Simonia D

avatar

Female Number of posts : 24
Age : 32
Real name : Simona Karanfilova
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Academic Earth   Thu Apr 02, 2009 9:09 pm

Wow, wow.
Back to top Go down
View user profile http://www.puella-pia.deviantart.com
Sponsored content
PostSubject: Re: Academic Earth   

Back to top Go down
 
Academic Earth
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» 3.3 Earth mass planet detected by microlensing
» Super-Earth at HD 97658, Neptune at GJ 785
» NEAT - Nearby Earth Astrometric Telescope
» Short-period super-Earth at GJ 3634
» Super-Earth / Hot Jupiter Connection ?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Разно :: Контакти и линкови-
Jump to: