Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Prilicno vazno izvestuvanje

Go down 
AuthorMessage
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Prilicno vazno izvestuvanje   Tue Mar 31, 2009 10:59 pm

Најодцна до денес - 31 март - треба да ги пријавите вашите изборни предмети овде. И ова, секако, го дознавам денес.
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Prilicno vazno izvestuvanje   Wed Apr 01, 2009 12:11 am

Мислам дека само поради овие работи би се откажала од факултетов... Премногу време одземаат вакви глупави формалности... уплаќање, купување, пишување, да не го спомнувам чекањето на студентски, и пополнување стотици формулари, за на крај пак да има хаос. Сфаќам експериментално воведување и нов режим ама ова е тортура. Не знам дали студентиве се мазохистички настроени што не се ни бунат или го сфаќаат како увежбување take the punches and shut up!

Дали барем имаше некакво известување на факултет за ова?
Ако се сеќавам добро, кога запишувавме семестар го правевме ова...
Електронските индекси, всушност, ни служат за нешто!?

...цела вечер ќе ги псујам...
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Prilicno vazno izvestuvanje   Wed Apr 01, 2009 12:33 am

Со зборовите на големиот Хенри Дејвид Торо - Civil disobedience, Јуле: уште половина час до крајот на рокот, а јас не планирам да пишам што и да е.
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Prilicno vazno izvestuvanje   Wed Apr 01, 2009 4:05 am

Да, да... замисли да бил соочен со ова! Very Happy

Јас се потчинив најискрено... не ми требаат повеќе администраривни проблеми од тие што си ги гурам...

Ах предавник јас!
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Sponsored content
PostSubject: Re: Prilicno vazno izvestuvanje   

Back to top Go down
 
Prilicno vazno izvestuvanje
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Инфо табла-
Jump to: