Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 za casot na 16. 04

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: za casot na 16. 04   Tue Apr 07, 2009 8:38 pm

Поради поклопувањето што настана со одложувањето на колоквиумот по Теорија на книжевни дискурси 2 и неговото презакажување во термин во кој регуларно ги имаме предавањата по Ренесанса и Класицизам кај професорот Владимир, му пишав во име на целата група да го замолам да ни ги одложи предавањата кај него за некој час подоцна. Професорот се согласи и - начелно - предавањата по Ренесанса и Класицизам на 16. 04 ќе ги имаме од 11:30 (наместо од 08:00, кога се среќаваме по распоредот). Ако нема дополнителни промени во овој термин, тоа би значело дека ќе ја немаме паузата пред Современ македонски јазик.
Еве ја повратната порака од професорот:

Nema problem, ke se vidime zadutre na kolokviumot i ke se dogovorime za casovite.
Mane mi odgovara za cetvrtok (16.04) od 11.30.
Se nadevam deka ke uspeeme da najdeme prostorija.

Srdecno,

Vladimir
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
 
za casot na 16. 04
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: II година :: Ренесанса-
Jump to: