Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Poetika na lirskata pesna

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Poetika na lirskata pesna   Sat Apr 11, 2009 10:45 pm

Колеги - замислете - Бојана и Емилија го преведоа текстот од Џонатан Калер, Поетика на лирската песна, што ни треба за колоквиумот во четврток и сега - замислете х2 - несебично го споделуваат со нас. Можете да го симнете на овој линк.

Бојана, Емилија cheers
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Poetika na lirskata pesna   Sat Apr 11, 2009 10:56 pm

Еве го уште еднаш, за кога ќе престане да работи првиот линк после 10 симнувања - Поетика на лирската песна II
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
ana n.

avatar

Female Number of posts : 48
Age : 30
Real name : Ana
Registration date : 2008-05-07

PostSubject: Re: Poetika na lirskata pesna   Sat Apr 11, 2009 11:12 pm

za ovoj gest imaat golemo fala!
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Poetika na lirskata pesna   

Back to top Go down
 
Poetika na lirskata pesna
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: II година :: Теорија на дискурси-
Jump to: