Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Bahtin

Go down 
AuthorMessage
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Bahtin   Mon Apr 20, 2009 2:29 pm

Јана, доколку го прочиташ ова (и доколку планираш да дојдеш утре на Теорија на книжевните дискурси) - дали би можела да го донесеш текстот од Бахтин за да го фотокопираме? Ако не - ќе можеш ли да го донесеш во четврток на Ренесанса и класицизам? Или - ако случајно не си во можност да дојдеш на факултет и тогаш - ќе можеш ли само да ги напишеш референците (насловот на книгата и бројот на страниците)... Благодариме однапред.
Back to top Go down
View user profile
 
Bahtin
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: II година :: Усмена книжевност-
Jump to: