Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 predavanjeto na 12. 05

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: predavanjeto na 12. 05   Mon May 11, 2009 10:38 pm

Драги колеги, и` пишав на професорката Ќулавкова за утрешното предавање и таа ми одговори дека би го одложила за во четврток, после 11. Дали ви одговара тогаш да го одржиме предавањето, во паузата по часот со професорот Владимир?

Исто така, професорката понуди утре да ја испрати Катерина Јосифовска да ни држи вежби од 14:00. Што да и` пишам, колкумина би дошле?
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: predavanjeto na 12. 05   Mon May 11, 2009 10:45 pm

Еве го конечниот договор: утре нема да имаме ни предавање ни вежби - и двете се префрлуваат за во четврток од 11:15. Само ве молам до утре потврдете ми дали ви одговара на сите, да нема некој од вас случајно изборен предмет во тој период, за да и` пишам и јас на професорката.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: predavanjeto na 12. 05   Mon May 11, 2009 11:49 pm

Па, веројатно така ќе одговара на сите... Само - ако можете (Вие, о, Вие со мобилните) - известете ги за овој договор Николина и Билјана (и кој и да друг под сомнение за утрешно утринско одење), за случајно да не седи некој без потреба два-три часа пред ХЕСП...
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: predavanjeto na 12. 05   Tue May 12, 2009 10:02 am

Хм... нешто се случило со бројот на Николина што го имам запишано во мобилен, ми ја врати пораката синоќа. И` пишав на Ана Николова дека нема да имаме предавање и ја замолив да и` пренесе и на Билјана, но Николина не знае за одложувањето на часот - освен ако не дошла на интернет да прочита во меѓувреме а не се јавила за да се секираме. Very Happy
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: predavanjeto na 12. 05   Wed May 13, 2009 12:34 am

Achtung, Achtung! Изјаснете се колеги, ви одговара ли четврток после предавањето со Владимир да го одржиме денешниот час по Теорија на дискурси 2, што да и` пишам на професорката? Ана? Николина? Бојана? Емилија?
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
bojana

avatar

Female Number of posts : 44
Age : 31
Real name : Bojana
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: predavanjeto na 12. 05   Wed May 13, 2009 1:02 am

Mislam deka ti prativ poraka Ana, ne znam dali si ja dobila. Na mene i Emilija ni odgovara. Jas imam predavanje od 13 : 00 casot, ama verojatno ke zavrsime do togas.
Znaci odgovorot e potvrden Twisted Evil
Back to top Go down
View user profile
ana n.

avatar

Female Number of posts : 48
Age : 30
Real name : Ana
Registration date : 2008-05-07

PostSubject: Re: predavanjeto na 12. 05   Wed May 13, 2009 1:13 am

jas sum nastinata taka da moze nikade nema da se pojavam vo cetvrtok.
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: predavanjeto na 12. 05   Wed May 13, 2009 1:26 am

Ви благодарам. Значи, да и` пишам потврден одговор на професорката Катица.

Ана, оздрави побрзо. Синупрет обично мене најмногу ми помага Smile
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Sponsored content
PostSubject: Re: predavanjeto na 12. 05   

Back to top Go down
 
predavanjeto na 12. 05
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: II година :: Теорија на дискурси-
Jump to: