Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Kolokviumi

Go down 
AuthorMessage
katerinaNumber of posts : 8
Registration date : 2008-10-09

PostSubject: Kolokviumi   Sun May 24, 2009 10:50 pm

Lugje ve molam da mi gi pisete tocnite datumi na kolokviumite posto non stop dobivam razlicni informacii???fala vi odnapred:-)))
Back to top Go down
View user profile
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Kolokviumi   Sun May 24, 2009 11:57 pm

За сега оние што се закажани, се следниве:

27 мај, 9:00h: Книжевност и антропологија
28 мај, 16:20h: Современ македонски јазик
29 мај, 10:00h: Поетика на ренесансата
2 јуни, 10:00h: Поетика на класицизам
3 јуни, 9:00h: Идеологија на популарната култура

Се уште не ги знаеме термините за Поетика на ориенталните книжевности и Теорија на книжевните дискурси. Исто така, не ги забележав датите за изборните предмети.
Back to top Go down
View user profile
katerinaNumber of posts : 8
Registration date : 2008-10-09

PostSubject: Re: Kolokviumi   Mon May 25, 2009 1:53 am

Blagodaram mnogu Viktor:-)))))))
Back to top Go down
View user profile
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Kolokviumi   Mon May 25, 2009 3:14 pm

Еве и додавка:

1 јуни, 9:00h: Теорија на книжевни дискурси;
4 јуни, 9:00h: Поетика на ориенталните книжевности.

Се на се - секој ден почнувајќи од среда до наредниот четврток.
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Kolokviumi   

Back to top Go down
 
Kolokviumi
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Колоквиуми-
Jump to: