Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Festival na anticka drama - Stobi 2009

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Festival na anticka drama - Stobi 2009   Sat Jul 18, 2009 8:27 pm

20.07.09 (ПОНЕДЕЛНИК):
"АЛЕКСАНДАР" - НИ Драмски Театар, Скопје - Р. Македонија
Текст и Режија: Љубиша Георгиевски
* Почеток: 21:00 часот
АНТИЧКИ ТЕАТАР СТОБИ

22.07.09 (СРЕДА):

"НЕРОН И СЕНЕКА" - Национален Младински Театар Ереван - Р. Ерменија
Текст: Едвард Разински
Режија: Хакоб Газанчјан
* Почеток: 21:00 часот
АНТИЧКИ ТЕАТАР СТОБИ

24.07.09 (ПЕТОК):

"ФЕНИЧАНКИ" - НТ Антон Панов, Струмица - Р. Македонија
Текст: Еврипид
Режија: Стојан Стојановски
* Почеток: 21:00 часот

АНТИЧКИ ТЕАТАР СТОБИ

26.07.09 (НЕДЕЛА):

"ПТИЦИ" - НТ Ј.К.Х. Џинот, Велес - Р. Македонија
Текст: Аристофан
Режија: Стојан Стојановски
* Почеток: 21:00 часот
АНТИЧКИ ТЕАТАР СТОБИ

28.07.09 (НЕДЕЛА):

"ЕЛЕКТРА ПЕРПЕТРАТОР" - Роес танцов театарски ансамбл, Атина - Р. Грција
Концепт и Кореографија: Софија Спиратоу* Почеток: 21:00 часот
АНТИЧКИ ТЕАТАР СТОБИ

30.07.09 (ЧЕТВРТОК):

"ТАПАНИ ВО НОЌТА" - НТ Војдан Чернодрински, Прилеп - Р. Македонија
Текст: Бертолд Брехт

Режија: Мартин Кочовски
* Почеток: 21:00 часот

АНТИЧКИ ТЕАТАР СТОБИ

ИНФОРМАЦИИ:
Тел: 071/ 397 229
e-mail: fadstobi@gmail.com
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
 
Festival na anticka drama - Stobi 2009
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Amendments to the Revised IRR through GPPB Resolution No. 06-2009
» UPDATED[MediaFire]3 Idiots o 2009 o 550MB o X264 DVDRiP o English SubTitles o
» lundi 13 mai : le festival de Cannes
» World Without End - new medieval drama
» Shopping as explained by GPPB Resolution 09-2009

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Необврзно :: Филм и театар-
Jump to: