Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Preliminaren raspored za III godina

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Preliminaren raspored za III godina   Mon Sep 14, 2009 1:13 pm


ЧасПонеделник

Вторник

Среда

Четврток

Петок

1 и 2

8.00-9.35Македонска книж.
во комп. контекст 1


проф д-р Л.
Кaпушевска-Дракулевска


ХЕСП

(почнува од 2
час)
3 и 4

9.40-

11.15Компаративни
поетики
Поетиката на
фантастичниот расказ


проф д-р Л.
Капушевска -Дракулевска

Фонтана
алб. јазик
Увод во
книжевната херменевтика


(наставна
насока)


Проф.д-р К ]улавкова

ХЕСП

Македонска книж.
во комп. контекст 1


проф д-р Л.
Кaпушевска-Дракулевска


ХЕСП5 и 6

11.20-

12.55

Спец-курс

Поетика на (не)вдоменоста 1 проф. д-р Е. Шелева

П12

Креативно
пишување 1


(наставна
насока)


Проф.д-р К ]улавкова

ХЕСП

Компаративни
поетики Поетика на
романтизмот

проф д-р Л.
Кaпушевска-Дракулевска


ХЕСП7 и 8

13.00-

14.35Критички методи

проф.д-р Е.Шелева

ХЕСП

9 и 10

14.40-

16.15

Естетика

проф. д-р И.

Џепароски

Поетика на фикцијата


проф.д-р С.
Србиновска


ХЕСП

11 и

12

16.20-

17.55

Спец-курс

Политика и
поетика


проф.д-р С.
Србиновска


ХЕСП

13
и
14

18.00-19.35
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Preliminaren raspored za III godina   Mon Sep 14, 2009 6:46 pm

Колеги на 17ти 09ти...во четврток во 11 часот сите на факултет! Smile
Колку што знам нема да имаме часови, но треба да се појавиме бидејќи ќе разговараме (мислам дека ќе треба да се запишеме на список) за насоката во која ќе продолжиме.

Поздрав до сите!
Се гледаме!
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Preliminaren raspored za III godina   Mon Sep 14, 2009 7:20 pm

Одлично. Тогаш, може да ме запишеш на научна насока? Bitte.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Preliminaren raspored za III godina   Mon Sep 14, 2009 7:29 pm

Како што напишала Јуле, средбата на студентите од трета година (во претходно постираната порака ословени со релативно официјалниот термин колеги) не е (како што се зборуваше) во среда, на 16ти, туку во четврток, на 17ти септември. Важна напомена: присуството е задолжително, заради тоа што нема да се дискутира само избраната насока, туку и (од 11:30h) ќе имаме средба со професорката Лидија Капушевска-Дракулевска во врска со изгледот на распоредот и програмата за предметот Македонска книжевност во компаративен контекст. Известете секој што можеби нема да биде во можност да ја види поракава.
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Preliminaren raspored za III godina   Mon Sep 14, 2009 11:39 pm

Јас во Скопје се враќам наредниот викенд, така што во четврток нема да бидам таму. Лични обврски.

Мојата единствена желба за програмата, која веројатно секако ќе се оствари, е да го работиме Чинго - иако морам да признаам дека не го дочекав со особена радост предметов на распоредот.

Се гледаме наредниот вторник (?).
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Preliminaren raspored za III godina   Tue Sep 15, 2009 12:03 am

Да и тоа... Во понеделник не се работи.
Hunnuh, consider it done Wink
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Raspored za sledniot semestar   Fri Jan 29, 2010 12:39 pm


ЧасПонеделник

Вторник

Среда

Четврток

Петок

1 и 2

8.00-9.353 и 4

9.40-

11.15Поетиката на
симболизмот


проф д-р Л.
Капушевска -Дракулевска


Фонтана алб.
јазик

Книжевноста и ликовните уметностидоц. д-р В. МартиновскиФонтана
алабански јазик
Македонската
книж. во комп. контекст 2


проф д-р Л.
Кaпушевска-Дракулевска


(од 10.30)

ХЕСП5 и 6

11.20-

12.55Теорија на
рецепција


проф.д-р С.
Србиновска
П12

Психоанализа и
книжевност


Проф. д-р Е.
Шелева


ХЕСПМакедонската
книж. во комп. контекст 2


проф д-р Л.
Кaпушевска-Дракулевска


ХЕСП7 и 8

13.00-

14.35

Дијалогизмот и
Бахтин


проф.д-р
Е.Шелева


ХЕСП

9 и 10

14.40-

16.15Спец-курс

Идентитетот и алтеритетот
во книжевноста/културата


проф.д-р С.
Србиновска


П12

Естетика 2

проф. д-р И.

Џепароски11 и

12

16.20-

17.5513 и 14

18.00-19.35
Back to top Go down
View user profile
bojana

avatar

Female Number of posts : 44
Age : 31
Real name : Bojana
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Preliminaren raspored za III godina   Fri Jan 29, 2010 12:55 pm

Фала Виктор за известувањето!!! cheers
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Preliminaren raspored za III godina   Fri Jan 29, 2010 4:20 pm

убав си е распоредот, нема место за бунење Smile
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
emilija

avatar

Number of posts : 20
Registration date : 2008-04-10

PostSubject: Re: Preliminaren raspored za III godina   Sun Jan 31, 2010 4:02 pm

Samo uste da ja nema taa pauza vo ponedelnikot pucka hehehe
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Preliminaren raspored za III godina   

Back to top Go down
 
Preliminaren raspored za III godina
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Инфо табла-
Jump to: