Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 VAZNA INFORMACIJA (osobeno za onie od III godina)

Go down 
AuthorMessage
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: VAZNA INFORMACIJA (osobeno za onie od III godina)   Mon Sep 14, 2009 7:24 pm

Поради тоа што утре - 15.09.2009 година - ќе се обединат бруцошите од сите факултети на еден заеднички час во салата Борис Трајковски, настава за оние од останатите години ќе нема. Истото важи и за среда, кога професорите имаат закажано наставнички совет. Имајќи го предвид изгледот на прелиминарните распореди од сите години (со исклучок на оној за прва) - како што напомна професорот Владимир денес - голема е веројатноста со активна настава да се почне дури во вторник (понеделник, како државен празник, е неработен). Студентите од трета година, сепак, ќе мораат да се појават на информативен разговор со професорката Лидија Капушевска-Дракулевска во четврток во 11:30h, кога, во основа, ќе треба да се договориме со неа за распоредот и изгледот на програмата на (повеќе или помалку) новововедниот предмет Македонска книжевност во компаративен контекст.
Back to top Go down
View user profile
 
VAZNA INFORMACIJA (osobeno za onie od III godina)
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Инфо табла-
Jump to: