Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Revidiran raspored za III godina

Go down 
AuthorMessage
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Revidiran raspored za III godina   Sat Sep 19, 2009 6:42 pm


ЧасПонеделник

Вторник

Среда

Четврток

Петок

1 и 2

8.00-9.353 и 4

9.40-

11.15Компаративни
поетики
Поетиката на
фантастичниот расказ


проф д-р Л.
Капушевска -Дракулевска

Фонтана
алб. јазик
Увод во
книжевната херменевтика


(наставна
насока)


Проф.д-р К ]улавкова

ХЕСП

Македонска книж.
во комп. контекст 1


проф д-р Л.
Кaпушевска-Дракулевска


ХЕСП

(почнува од
10.30 час)
5 и 6

11.20-

12.55Поетика на фикцијата

проф.д-р С.
Србиновска


П12

Спец-курс

Поетика на
(не)вдоменоста 1 проф. д-р Е. Шелева


ХЕСП

Креативно
пишување 1


(наставна
насока)


Проф.д-р К ]улавкова

ХЕСП

Македонска книж.
во комп. контекст 1


проф д-р Л.
Кaпушевска-Дракулевска


П127 и 8

13.00-

14.35Спец-курс

Политика и
поетика


проф.д-р С.
Србиновска


П12

Компаративни
поетики Поетика на
романтизмот

проф д-р Л.
Кaпушевска-Дракулевска


ХЕСП

Критички методи

проф.д-р
Е.Шелева


ХЕСП

9 и 10

14.40-

16.15

Естетика

проф. д-р И.

Џепароски11 и

12


16.20-

17.5513 и 14

18.00-19.35
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Revidiran raspored za III godina   Sun Sep 20, 2009 1:15 am

Распоредов е глуп. Многу, многу глуп.
Во понеделник и среда ќе се изначекаме меѓу часови бидејќи обично изборните се во тие денови и секогаш се од 18 до 19 30.
Од специјалниве курсеви колку можат...т.е. кога ќе подразмислам ТРЕБА да се земат? Политика и поетика...на-а.
И во четврток во 10 30 почнуваме, а завршуваме во 12 55? Нешто како час и пол?
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
 
Revidiran raspored za III godina
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Инфо табла-
Jump to: