Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Stipendii

Go down 
AuthorMessage
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Stipendii   Wed Sep 23, 2009 11:45 pm

Многу веројатно, излезен е новиот конкурс за стипендија. Единствениот проблем е што ова изгледа важи само за оние кои веќе примаат стипендија, зашто какво и да е објаснување за оние кои штотуку треба да почнат - изостанува. Не е ништо чудно, сепак, конкурсот да биде надополнет овие денови, зашто истото се случуваше и минатата година. Па препорачувам погоре обележаната страница да се прегледува од време на време.
Back to top Go down
View user profile
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Dali?   Tue Sep 29, 2009 9:00 pm

Како што ме извести мојот предраг другар Бојчески - доколку повнимателно се прочита договорот би можело да се увиди дека договорите, всушност, се однесуваат на минатата година. Истовремено, ако уште еднаш ја погледнете гореобележаната страница, ќе забележите дека сега недостасува и датата на известувањето. Така што - да го цитирам Бојчески - изгледа без причина се крена паника.
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Stipendii   Wed Sep 30, 2009 11:30 am

Загрижувачки е колку механички сум ги пополнина документите, без да ја забележам проблематичноста на годината што се повторува низ сите три идентични обрасци.

Сега значи останува само повремено да ја проверуваме владината страница и да го чекаме соопштението - тоа вистинското.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Defintivno   Fri Oct 02, 2009 7:55 pm

Како што ме извести една другарка која денес отиде да поддаде документи за продолжување на стипендија, истото може да се направи се до 15ти ноември. Проблем со несоодветниот договор нема, заради тоа што единствените документи кои се потребни ни се уверение, потврда, рачно-напишана молба и индекс (за третово не сум сосема сигурен).
Back to top Go down
View user profile
emilija

avatar

Number of posts : 20
Registration date : 2008-04-10

PostSubject: Re: Stipendii   Sat Oct 03, 2009 11:54 pm

Ti blagodaram za izvestuvanjeto Viktor
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Stipendii   

Back to top Go down
 
Stipendii
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Инфо табла-
Jump to: