Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 za casot na 26. 10. 09

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: za casot na 26. 10. 09   Thu Oct 22, 2009 11:16 pm

Во случај некој од групата да не дозна денес на факултет, следниот час по Политика и поетика за кој првично ни беше најавено дека нема да го имаме поради одбрана на магистерски труд на една наша дипломирана колешка, сепак ќе го одржиме во регуларниот термин од 13:00 ч.

За потсетување, на ред ни се расказите Преобразба и Извештај до една академија, како и второто поглавје од студијата на Делез и Гатари.

Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: za casot na 26. 10. 09   Fri Oct 23, 2009 12:13 am

И - исто така - Мелез (или: Хибрид).
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: za casot na 26. 10. 09   Fri Oct 23, 2009 1:42 am

Ах, заборавив. Да, и Мелез
Ете зошто е добро да си се потсетуваме.

Фала, В.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
emilija

avatar

Number of posts : 20
Registration date : 2008-04-10

PostSubject: Re: za casot na 26. 10. 09   Sun Nov 08, 2009 4:13 pm

Kolegi da ve prasam znaete li utre ke imame li Politika i poetika posle kolokviumot po Poetika na fikcija. Pozdrav i ubavo ucenje hhehehehe
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: za casot na 26. 10. 09   Sun Nov 08, 2009 5:14 pm

Прилично сум сигурна дека ќе имаме час.
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
emilija

avatar

Number of posts : 20
Registration date : 2008-04-10

PostSubject: Re: za casot na 26. 10. 09   Sun Nov 08, 2009 11:43 pm

Da bidam iskrena i jas taka si mislev, ama pak da prasam hehehe. Prijatno ucenje
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: za casot na 26. 10. 09   Mon Nov 09, 2009 12:10 am

Ха,ха... Надежта последна умира...

Со среќа и со лесно на сите.
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
emilija

avatar

Number of posts : 20
Registration date : 2008-04-10

PostSubject: Re: za casot na 26. 10. 09   Tue Nov 10, 2009 12:50 am

Samo da prasam da ne imavte Politika i poetika denes posle kolokviumot? Pozdrav
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: za casot na 26. 10. 09   Tue Nov 10, 2009 1:52 am

Не.

За следниот час останува истото од горе, корисно е да се прочита Писмо до таткото и на час ќе пробаме да обработиме еден расказ од германски, мислам дека се викаше Мала басна.
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Sponsored content
PostSubject: Re: za casot na 26. 10. 09   

Back to top Go down
 
za casot na 26. 10. 09
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: III година :: Политика и поетика-
Jump to: