Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Kolokviumi III god - I tromesecje

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Kolokviumi III god - I tromesecje   Wed Oct 28, 2009 6:28 pm

Поетика на романтизмот - 16. 11. 2009 |9:40 h|
Фантастичен расказ - 19. 11. 2009 |10:30 h|
Естетика - 3. 11. 2009 |13:30 h|
Поетика на фикцијата - 09.11.2009 |11:20 h|

За Естетика ( ) ќе мора да прати известување некој од вас што го слушате предметот, јас за среќа немам таков товар.

п.с. Поради промената во терминот за колоквиумот по Романтизам, во четврток може да присуствуваме на одбраната на магистерскиот труд за филмовите на Кишловски (Декалог). Одбраната почнува од 10 часот, во салата за седници.


Last edited by evelynglyn on Wed Nov 11, 2009 2:54 pm; edited 4 times in total (Reason for editing : promena vo terminite)
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Kolokviumi III god - I tromesecje   Wed Oct 28, 2009 7:52 pm

Еве - известување од нас, натоварените:

Естетика - 3. 11. 2009 |13:30 h|

За теми, видете овде.
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Kolokviumi III god - I tromesecje   Fri Oct 30, 2009 2:51 am

Благодарам за дополнувањето - веднаш ќе биде внесено во погорната табела.

Инаку, не знам колку имате потреба од додатни материјали по Естетика и уште повеќе - колку материјалите кои ми ги испрати еден колега компаратист од Белградскиот универзитет ќе се вклопат во содржините кои ги предвидел вашиот професор кога го конципирал курсот, но, ако некој е заинтересиран да ги погледне, може да го направи тоа на овој линк.

Во овие материјали сублимирани се размислувањата за естетичките категории на Платон, Аристотел, Кант, Хегел, Шилер, Кроче, Ханслик и Фидлер - во форма на семинарски труд.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Kolokviumi III god - I tromesecje   Fri Oct 30, 2009 2:52 am

Само да напоменам: додатните материјали се пишувани на Српски јазик.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Kolokviumi III god - I tromesecje   Fri Oct 30, 2009 12:14 pm

Ова е одлично! Фала Ана!
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Kolokviumi III god - I tromesecje   Sat Oct 31, 2009 10:56 am

Да не се повторувам: види ја пораката на Јуле.
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Kolokviumi III god - I tromesecje   Wed Nov 04, 2009 2:23 pm

Поетика на фикцијата - 09.11.2009 |11:20h|
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Sponsored content
PostSubject: Re: Kolokviumi III god - I tromesecje   

Back to top Go down
 
Kolokviumi III god - I tromesecje
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Колоквиуми-
Jump to: