Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Podnesuvanje dokumenti za prodolzuvanje na stipendija

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Podnesuvanje dokumenti za prodolzuvanje na stipendija   Sat Oct 31, 2009 3:34 am

Кратка информација за колегите кои се уште немаат поднесено документи за продолжување на студентската стипендија (а претпоставувам дека истово важи и за тие кои добиваат кредит): од документите потребно е да се приложат само уверението за положени испити и потврдата за заверени семестри издадени од Деканатот, како и индекс (на увид). Договорот за стипендија (тој за кој пишуваше дека треба да го однесеме во три еднообразни примероци) излезе дека сепак не ни треба - се пополнувал само првиот пат кога се аплицира за одобрување стипендија.
Исто така, нема потреба од никакви потврди за материјалната состојба на родителите нити од копии од трансакциската сметка - овие податоци веќе ги имаат во регистарот.

Тие што се уште не ги однеле документите можат да го направат тоа до 15 ноември, секој работен ден од 9 до 15 ч. Новата зграда на Министерството за образование е стариот објект на Нова Македонија (кај МНТ-центар, лево од Европскиот Универзитет). Долу на портирницата ќе ви ја побараат личната карта, така што не заборавајте да ја понесете и неа. Собата во која се поднесуваат документите за стипендии и кредити се наоѓа на 11 спрат.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
emilija

avatar

Number of posts : 20
Registration date : 2008-04-10

PostSubject: Re: Podnesuvanje dokumenti za prodolzuvanje na stipendija   Sun Nov 01, 2009 3:03 pm

Mislam deka si greska, na 12 sprat e sobata, iako se rzbira i dole koga ke ja ostavite licnata karta ke vi kazat na koj sprat treba da odite Very Happy
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Podnesuvanje dokumenti za prodolzuvanje na stipendija   Sun Nov 01, 2009 5:42 pm

Сигурно е 11-ти Smile
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Na Rajna i Slave maliot

avatar

Male Number of posts : 49
Age : 31
Registration date : 2009-01-20

PostSubject: Re: Podnesuvanje dokumenti za prodolzuvanje na stipendija   Mon Nov 02, 2009 12:29 am

Јас ги дадов документитете на 12-ти
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Podnesuvanje dokumenti za prodolzuvanje na stipendija   Mon Nov 02, 2009 12:38 am

Чудно. Мене на портирницата ми рекоа 11-ти и кога стигнав таму си имаше залепено лист на кој стоеше испечатено студентски стипендии и кредити соба 1102 и 1104 (не сум целосно сигурна за распоредот на цифрите, но тие беа).

А сигурна сум дека беше 11-ти затоа што, хм, ни се заглави лифтот на качување. Се случи да снема струја баш во тие неколку моменти и се крена паника, се слушаше од ходниците како техничарите и дечките од обезбедување им викаат на сите да не кликаат на копчињата за повикување лифт за да ги спасат овие што се внатре. Но, прилично безбедни се лифтовите во новово министерство, така што за нецела минута се симнавме здрави и живи.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
vladob89Number of posts : 1
Registration date : 2010-10-26

PostSubject: Re: Podnesuvanje dokumenti za prodolzuvanje na stipendija   Tue Oct 26, 2010 11:47 am

Сигурно е до 15 ноември?
јас разбрав дека е до 30 октомври
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Podnesuvanje dokumenti za prodolzuvanje na stipendija   

Back to top Go down
 
Podnesuvanje dokumenti za prodolzuvanje na stipendija
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Инфо табла-
Jump to: