Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Izvestuvanje za chasovite kaj profesorkata Lidija

Go down 
AuthorMessage
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Izvestuvanje za chasovite kaj profesorkata Lidija   Sun Nov 01, 2009 12:23 am

Часовите кај професорката Лидија Капушевска Дракулевска нема да со одржат оваа недела.
Да не дојде до забуни еве датуми:

- 02.11.2009 - Поетика на романтизмот (од 9:40 - 11:15h)
- 03.11.2009 - Поетика на фантастичниот расказ (9:40 - 11:15h)
- 05.11.2009 - Македонска книжевност во компаративен контекст (10:30 - 12:55h)


Слушнав дека се шират и некои гласини дека во понеделник (02.11.2009) нема да имаме Поетика на фикцијата кај професорката Славица Србиновска, но ништо не е потврдено. И пишав на професорката, веднаш штом ќе ме извести ќе објавам тука.
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Izvestuvanje za chasovite kaj profesorkata Lidija   Sun Nov 01, 2009 2:01 am

Фала за известувањето, Јуле.

Што се однесува до Поетика на фикција, се договоривме со професорката на час минатата недела - во понеделник (2. 11) нема да имаме Поетика на фикција затоа што минатиот понеделник го имавме во форма на блок часови (наместо изборниот Политика и поетика).

Затоа, пак, овој понеделник курсот по Политика и поетика ќе го продолжиме во двата термина, од 11.20 до 14:35.
Тоа значи дека колегите кои не го слушаат изборниот за Кафка утре имаат слободен ден.

Но, секако е добро професорката уште еднаш да ја потврди оваа информација, во случај некој од нас погрешно да го протолкувал договорот.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Izvestuvanje za chasovite kaj profesorkata Lidija   Mon Nov 02, 2009 12:36 am

Професорката Славица ме извести дека се е по старо, нема никакви промени за утрешниот ден. Значи Поетика на фикцијата ќе си имаме утре од 11:20h до 12:55h, а потоа ќе имаме Политика и поетика.
Тоа што имавме два часа во понеделникот е надокнадување за изгубениот час на 12.10.2009.
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Izvestuvanje za chasovite kaj profesorkata Lidija   Mon Nov 02, 2009 12:47 am

Уф, ова ќе направи малку збрка. Знам дека некои од колегите исто како мене лошо го имаа разбрано договорот, па сметаат дека утре нема да имаме Поетика на фикција.

Ќе пратам известување на Фејсбук, ако евентуално има време да се поправи штетата.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Sponsored content
PostSubject: Re: Izvestuvanje za chasovite kaj profesorkata Lidija   

Back to top Go down
 
Izvestuvanje za chasovite kaj profesorkata Lidija
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Инфо табла-
Jump to: