Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 TB Traceri vo MKC | 28. 11

Go down 
AuthorMessage
Na Rajna i Slave maliot

avatar

Male Number of posts : 49
Age : 31
Registration date : 2009-01-20

PostSubject: TB Traceri vo MKC | 28. 11   Thu Nov 19, 2009 4:50 pm

Почитувани љубители на убава, продуховена, дисхармонична и инфантилно-интелектуална музика! На 28.11.2009 во МКЦ, по четиригодишна пауза, повторно настапуваат легендарните Т.Б. Трачери. Не знам точно во колку часот, не знам ни колку чини карта, ама сигурно одам.
Овде можете да го слушате нивниот радио-концерт на Канал 103

http://on.net.mk/audio_player/pls-player/index.html

За загревање, еве ви го и спотот од прекрасната ем милозвучна Икона

https://www.youtube.com/watch?v=4ZZVBEnDfyE&feature=related
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: TB Traceri vo MKC | 28. 11   Thu Nov 19, 2009 6:07 pm

Картата ќе чини 200 денари до 21:00h, а потоа ќе биде 250 денари.
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Na Rajna i Slave maliot

avatar

Male Number of posts : 49
Age : 31
Registration date : 2009-01-20

PostSubject: Re: TB Traceri vo MKC | 28. 11   Thu Nov 19, 2009 7:13 pm

Красно! Едвај чекам! Се надевам дека ќе ми останат пари и за некоја чашка. И проклета да е кирилицава што не излегува во насловот!
Back to top Go down
View user profile
slagana

avatar

Female Number of posts : 13
Age : 30
Registration date : 2008-05-12

PostSubject: Re: TB Traceri vo MKC | 28. 11   Thu Nov 19, 2009 7:28 pm

Navistina??? i jas ke odam! iznenadena sum, bravo za traceri.
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: TB Traceri vo MKC | 28. 11   Fri Nov 20, 2009 12:57 am

ќе се оди.

Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: TB Traceri vo MKC | 28. 11   Sun Nov 29, 2009 2:28 pm

- Фотки -

(:
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Sponsored content
PostSubject: Re: TB Traceri vo MKC | 28. 11   

Back to top Go down
 
TB Traceri vo MKC | 28. 11
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Разно :: Случувања-
Jump to: