Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 za 23. 11

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: za 23. 11   Sat Nov 21, 2009 8:42 pm

Бидејќи поголем дел од групата отсуствувавме од предавањето минатиот понеделник, дали може некој (од тројцата што останаа на час) да ни каже што имаме за читање за овој понеделник? Останува материјалот кој беше во план за минатиот час или, многу поверојатно, одиме напред?

Фала!
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: za 23. 11   Sun Nov 22, 2009 11:10 am

Најпрво извинување што оваа порака не беше напишана со време, зашто требаше да ни текне и без да прашате. Но, се надевам не доцниме: Опис на една борба (7-50), Во казнената колонија (167-194) и Истражувањата на еден пес (357-395) треба да ги прочитаме за утре. И иако професорката не кажа, веројатно ќе биде потребно и четвртото поглавје од Кафка на Делез и Гатари.
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: za 23. 11   Sun Nov 22, 2009 4:20 pm

Ах, многу е тоа во страници. Тешко дека ќе стигнеме за утре.
Уште ја довршуваме презентацијата за Бекет со Бисера, а чека и Фауст...
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: za 23. 11   Sun Nov 22, 2009 4:22 pm

Но - секако - ти благодариме за известувањето. Не е проблем доцнењето, туку вечниот проблем на компаратистите, недостигот од време.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Sponsored content
PostSubject: Re: za 23. 11   

Back to top Go down
 
za 23. 11
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: III година :: Политика и поетика-
Jump to: