Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Naucna Rabotilnica za Crna Arapina

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Naucna Rabotilnica za Crna Arapina   Tue Nov 24, 2009 1:30 am

Професорката Лидија не извести дека во среда (25. 11, 10:00 ч.) ќе можеме да присуствуваме на научната работилница во МАНУ која ја третира фигурата на Црна Арапина. Излагања на учесниците ќе бидат апликативни на програмата по предметот Македонска книжевност во компаративен контекст. Подетално за работилницата: овде.

Присуството, се разбира, не е задолжително, но со оваа работилница истовремено го надоместуваме изгубениот час во предколоквиумската недела кога терминот за македонска книжевност му го отстапивме на романтизмот.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
 
Naucna Rabotilnica za Crna Arapina
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: III година :: Македонска книжевност-
Jump to: