Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Kafe?

Go down 
AuthorMessage
pLAVoMale Number of posts : 51
Age : 29
Real name : ~M~
Registration date : 2008-12-08

PostSubject: Kafe?   Thu Nov 26, 2009 12:55 pm

Хауг колеги!

Вака... Веќе им споменав на Ана Ј. и Бисера Б. дека сакаме да одиме на кафе 2ра и 3та година заедно, негде у близина на факултетот. Фонтана...

Пишете кога сте слободни, кога би ви одговарало, договорете се, организирајте се... Јас да ги консултирам моите и да пишеме кој кога може!

Пишете и што мислите за идејата... А идејата е чисто онака, да се запознаеме пододбро, да се дружиме, да се видиме кои сме, што сме, да си помогнеме во било што ако е можно... Сепак, ОКК-овци сме малку сме, колку сме, толку сме, токму сме! да се видиме...

ПОзз
Back to top Go down
View user profile
pLAVoMale Number of posts : 51
Age : 29
Real name : ~M~
Registration date : 2008-12-08

PostSubject: Re: Kafe?   Thu Nov 26, 2009 12:56 pm

насловот на темава е "Кафе?" ама.... ај!
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Kafe?   Thu Nov 26, 2009 5:06 pm

Поправен е насловот Wink Системот не прифаќа кирилица па во делот на насловот за жал мора да пишуваме со латинско писмо.

Инаку, како што веќе кажав, идејата за ОКК-собиранка многу, многу ми се допаѓа и што се однесува до мене, би сакала што поскоро да се собереме. Но, за да бидеме побројни, подобро е прво да договориме термин кој ќе им одговара на сите. Вака, ние по распоред обично имаме часови до 3, освен во вторник, кога имаме до 1. Среда и петок ни се целосно слободни денови. Дел од колегите имаат изборни, знам дека Мицески и Слаѓана слушаат предмет кај Чаусидис (професорот со прекрасното излагање на работилницата за Црна Арапина) во вторник од 2:30 до 4. Тие што имаат шпански јазик и книжевност (Бојана, Еми, Стеф, Билјана) имаат часови скоро секој ден во текот на попладнето, па би било одлично ако може некој од нив да пише кога би им одговарало...

Исто така, јас повеќе би сакала некоја локација која не е толку блиска до факултетот (освен ако не е некоја во Старата чаршија), еве на пример Њу Ејџ... или Лезет. Ќе се договориме, ќе направиме така како што ќе одлучи мнозинството.

Поздрав
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
pLAVoMale Number of posts : 51
Age : 29
Real name : ~M~
Registration date : 2008-12-08

PostSubject: Re: Kafe?   Sat Nov 28, 2009 12:38 am

Не е проблем за локацијата (од аспект КОЈА локација ќе биде), би било проблем од друг аспект - дали ќе не собере!?

Јас пратив меил на моите, чекам одговори... Ке ве известиме шо - како - кога...

И на нас средата и петокот ни се слободно (не баш на сите, некои се на чешки, некои на романски)....

Како ид а е - ќе бидете/ме во тек со тоа кој кога сака... Ќе пишеме кога ни одговара, пишете и Вие! И... ќе се договориме!

И да - и јас сакам што поскоро да се оствари средбата!
Чисто запознавање и зезање, потем и некој продуктивен, конструктивен договор, идеја, проект!?
Back to top Go down
View user profile
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Kafe?   Sun Nov 29, 2009 12:50 am

Да не се повторувам - и јас го мислам истото.
Back to top Go down
View user profile
pLAVoMale Number of posts : 51
Age : 29
Real name : ~M~
Registration date : 2008-12-08

PostSubject: Re: Kafe?   Wed Dec 02, 2009 6:52 pm

од кај мене кажаа ВОТРНИК, Њу Ејџ...

Ние сме на предавања од 09.00 до 11.20 (Теорија на кн. дискурси 1)
Од кога до кгоа сте? Можеме после факултет?

Пишете ви одговара ли, ако не, пишете кога?
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Kafe?   Wed Dec 02, 2009 8:02 pm

Вторник - not good.

Имаме предавања до 13:00, па пауза до 14:40, па потоа Естетика до 16:00.

Ако сакате во таа паузата, некаде блиску до факс, би било изводливо. Ама вака ќе треба да чекате долго време.

Sorry...
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Kafe?   Wed Dec 02, 2009 9:53 pm

Не, не. Немаме предавања во вторник (никој од нас), 8-ми декември е - св.Климент е. Можеме во кое било време да се најдеме во Њу Ејџ, па и во 12 на пладне.

Ако сте расположени за средба на неработен ден, секако. Јас, како што веројатно е очигледно, сум Very Happy
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Sponsored content
PostSubject: Re: Kafe?   

Back to top Go down
 
Kafe?
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Разно :: Случувања-
Jump to: