Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Audicija za teatarskata grupa "MESSERSCHMIDT"

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Audicija za teatarskata grupa "MESSERSCHMIDT"   Sat Nov 28, 2009 2:01 am

Пар колеги од нашиот универзитет предводени од Катерина Шекутковска добија идеја да направат независен аматерски театар на УКИМ и во моментов бараат студенти кои се заинтересирани да учествуваат во формирањето на оваа заедничка театарска група. Еве го нивното известување:

Ако сте студент на еден од факултетите на УКИМ
ДОЈДЕТЕ ДА ПРАВИМЕ ТЕАТАР!!! Smile

Пратете ни ги вашите лични информации
(име и презиме, дата на раѓање и факултетот на кој што студирате)

Пријавување на
teatar.messerschmidt@gmail.com

За повеќе информации
http://teatarmesserschmidt.blogspot.com/

Пријавувањето ќе трае од 25ти ноември до 11ти декември. Точниот датум на одржување на
аудицијата ќе биде назначен подоцна. Пријавувањето мора да се изврши
електронски на веќе наведениот e-mail.

Па, повелете.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Audicija za teatarskata grupa "MESSERSCHMIDT"   Sat Nov 28, 2009 3:39 pm

Забелешка: аудицијата не е отворена само за актери, туку за секој кој е заинтересиран да прави театар. Тоа вклучува и режисери, сценаристи, костимографи, make-up артисти, музичари, итн.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
pLAVoMale Number of posts : 51
Age : 29
Real name : ~M~
Registration date : 2008-12-08

PostSubject: Re: Audicija za teatarskata grupa "MESSERSCHMIDT"   Sat Nov 28, 2009 6:37 pm

одлично!
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Audicija za teatarskata grupa "MESSERSCHMIDT"   

Back to top Go down
 
Audicija za teatarskata grupa "MESSERSCHMIDT"
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» One for the "erks"
» "Blaster" Bates
» "Tecky" - Becky
» STEPHEN "TITCH" MORLEY
» "Special" Eligibility Document

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Необврзно :: Филм и театар-
Jump to: