Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 23 april, 16:20-19:30h

Go down 
AuthorMessage
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: 23 april, 16:20-19:30h   Wed Apr 23, 2008 9:33 pm

Три важни нешта поврзани со часот наведен во топикот:

  • Ги обработувавме песните што припаѓаат на првиот меѓупериод и Средното Царство; значи, Песната на Харфистот, Разговор на Човекот со неговата душа, како и Приказна за бродоломецот и Приказна за Синухет.
  • На 7-ми мај нема да работиме, односно две среди со ред (покрај онаа што по распоред ја немаме) губиме Поетика. За следната (14-ти мај) треба да ги прочитаме Химната на Ехнатон, Приказна за мажот и жената (или Приказна за двајцата браќа) и Љубовните песни. За часот после него (21-ви мај) ни треба Египетската книга на мртвите.
  • Испитот ќе ни биде на 4-ти јуни.
Back to top Go down
View user profile
 
23 april, 16:20-19:30h
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Newbie from adelaide - surgery 19th April 2012
» Hagmann: Greg Evensen & Steve Quayle Wednesday, April 16, 2014 - On the Precipice of a Second Civil War and a Second American Revolution [mp3 is up]
» Bloody April:1917
» !!!! APRIL 3 = 'JADE*HELM* 2015' 8-Week Summer Special Ops Exercises Prep For End Game And 'Mastering The Human Domain'
» April 6, 1982 Blizzard

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: I година :: Поетика на имагинарното-
Jump to: