Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 OKK sredba

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: OKK sredba   Sun Dec 06, 2009 8:01 pm

Драги колеги,

По иницијатива на Милош (2 година), одлучивме да организираме компаратистичка студентска средба на која се повикани сите колеги од четирите студиски години. Средбата ќе се случи во вторник (бидејќи е државен празник и никој од нас нема предавања, а се надевам - ни други важни обврски), од 12 ч. на пладне, во Мала Станица. Мала Станица се наоѓа на ул. Железничка бр. 18, веднаш зад т.ц. Рамстор. Со оглед на тоа што арт кафето Мала Станица е врзано со институција, во вторник ќе отвори само за нас. Поради тоа, би било убаво да не ги изневериме со оскудно присуство. А и ќе разговараме за идејата за студентско списание, па оваа средба е идеална прилика да се договориме меѓу нас за задолженијата. Сите можни забелешки во овој почетен период се драгоцени.

Сето ова, секако, покрај другарската дружба, размената на студентски фолклор и топлиот чај и вкусното кафе на Мала Станица Smile

Би ве замолила подолу да го пријавите своето присуство.
Досега на настанот на facebook има пријавено 19 колеги.


Last edited by evelynglyn on Tue Dec 15, 2009 8:01 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Na Rajna i Slave maliot

avatar

Male Number of posts : 49
Age : 31
Registration date : 2009-01-20

PostSubject: Re: OKK sredba   Mon Dec 07, 2009 2:33 am

Можеби ќе дојдам.
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: OKK sredba   Mon Dec 07, 2009 4:52 am

Еми ај.
Ќе има и од ваша група, Дамјана и Ана засега.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: OKK sredba   Tue Dec 08, 2009 9:42 pm

Голема благодарност до сите што денеска присуствувавте на собирот, придонесовте кон создавањето на една особено убава и топла атмосфера, како што само може да биде таа што се раѓа во друштво на толку умни и мили деца Особена благодарност до Милош, кој ја предложи оваа дружба, и до Јуле, за вкусните homemade колачиња и апаратот.

Се надевам дека оние кои овој пат не успејаа да стигнат - ќе ни се придружат наредниот пат.

Што се однесува до фотките, претпоставувам дека Јуле ќе ги закачи негде на интернет па ќе прати линк и на форумов.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Na Rajna i Slave maliot

avatar

Male Number of posts : 49
Age : 31
Registration date : 2009-01-20

PostSubject: Re: OKK sredba   Tue Dec 08, 2009 10:45 pm

Средбата беше супер, сакам уште една! Бројноста беше задоволителна, може да пополни една крштевка. Следниот пат треба да биде уште помасовно, да личи на свадба. Може и масите да ги унапредиме со ордеверчиња
Back to top Go down
View user profile
pLAVoMale Number of posts : 51
Age : 29
Real name : ~M~
Registration date : 2008-12-08

PostSubject: Re: OKK sredba   Wed Dec 09, 2009 1:36 am

И со алкохол колега! ( аман колку напнувам со ова, ама посилно е од мене) хехехе
се зезам...

Инаку АНА фала и до тебе за ОРГАНИЗИРАЊЕТО и СИОТ менаџмент кој го вложи... Секоја чест... Благодарност следува и на фејсбук!

Да ни премине ова во традиција и почесто да се видуваме, барем еднаш месечно!?

и пак ке кажам, пошто сум по благото - ФАЛА до Јуле за вкусните "падобрачиња"
(Барем така ги викаат кај нас...)
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: OKK sredba   Wed Dec 09, 2009 2:13 am

***Фотки***
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: OKK sredba   Wed Dec 09, 2009 2:44 am

Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: OKK sredba   Wed Dec 09, 2009 3:03 am

И од мене благодарност до сите личности кои имаат напишано нешто над оваа порака.
Back to top Go down
View user profile
Na Rajna i Slave maliot

avatar

Male Number of posts : 49
Age : 31
Registration date : 2009-01-20

PostSubject: Re: OKK sredba   Wed Dec 09, 2009 3:45 am

Фотките се прекрасни! Ама јас сум грд, како по обичај Главата ми лска&бска. Тоа е...
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: OKK sredba   Wed Dec 09, 2009 1:51 pm

Не е точно, ама ако на некоја мислиш дека си така испаднат, хм, значи ми успеала замислата да те фаќам од лоши агли
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Na Rajna i Slave maliot

avatar

Male Number of posts : 49
Age : 31
Registration date : 2009-01-20

PostSubject: Re: OKK sredba   Wed Dec 09, 2009 8:27 pm

Колешке, нема потреба да ме тешиш, немам проблем со тоа што сум грдГрд сум, глупав и дебел, но пред с, длабоко
среќен човек
- гласи почетокот на расказот Генијалец од еден млад надежен автор
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: OKK sredba   Wed Dec 09, 2009 8:48 pm

Да, но и покрај твоите забелешки ти си единственото машко кое на сликите добива бакнеж од дама.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Na Rajna i Slave maliot

avatar

Male Number of posts : 49
Age : 31
Registration date : 2009-01-20

PostSubject: Re: OKK sredba   Thu Dec 10, 2009 2:46 am

Ете, не ми текна на тоа
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: OKK sredba   

Back to top Go down
 
OKK sredba
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Инфо табла-
Jump to: