Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Neverstvo - H.Pinter

Go down 
AuthorMessage
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Neverstvo - H.Pinter   Mon Dec 07, 2009 2:19 am

КУЛТУРЕН ЦЕНТАР ЦК
ви претставува:

НЕВЕРСТВО
од Харолд Пинтер

режија: Нина Николиќ

играат:
Дарја Ризова
Благој Веселинов
Мартин Јорданоски
Ненад Митевски

продукција: Центар за Драмски Уметности Т-ХАУС, 2009
продуценти: Русе Арсов, Емилија Чочкова
технички координатор: Филип Николовски

асс. на режија: Симона Спировска
драматург и костимограф: Драгана Лукан
избор на музика: Наташа Анѓеловска
фотографија: Ѓорѓи Клинчаров

*
премиера: 9-12-2009 Културен Центар ЦК 20:30
реприза: секој ден од 10ти до 21ви (освен 16ти) во Културен Центар ЦК

*
влез: 200 денари
информации и резервации на: teatar@ck.mk, и на телефон (02) 3296899
(бројот на посетители е ограничен на 32 лица)

Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Neverstvo - H.Pinter   Mon Dec 07, 2009 4:54 am

Јас мислам за во четврток да резервираме.
Во среда е премиера и ќе биде покољ за карти, а само триесетина се во продажба.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Neverstvo - H.Pinter   Tue Dec 08, 2009 1:51 am

Ајде.
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Neverstvo - H.Pinter   Tue Dec 08, 2009 3:25 am

Јас мислам во петок да одиме. Сигурно и во четврток ќе биде гужва. Битно, најкасно до недела да отидеме за да можеме нешто да зборнеме и на часот по Фикција. Утре ќе се јавам да прашам што-како, ќе се договориме до среда.
Професорката даде идеја да резервирам околу 15тина места, па кој дојде-дојде. Сепак, јас мислам дека е подобро од прилика да знам некоја бројка, па да резервирам, да не има некои недоразбирања. Така да, кој има во план да доаѓа нека ми пише меил на xjulijanax@yahoo.com или нека нагласи тука дека доаѓа.

Фала колеги.
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Neverstvo - H.Pinter   Tue Dec 08, 2009 12:09 pm

Сега и јас сум за петок, другарка ми има роденден во четврток Smile
Доаѓам.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Neverstvo - H.Pinter   Wed Dec 09, 2009 12:11 am

Јас си се успав и не успеав да се јавам. Останува тоа за утре.
Битно, идејата е да се собереме 30-тина души од сите години и претставата да се одржи само за нас. Затоа било какво потврдување на вашето присуство тука, на мојот мејл или на Фејсбук би било корисно. Не сакам да ги резервирам сите места, а да се појават само пола од тоа или пак да резервирам помалку места, па некој да не може да дојде.

Поздрав колеги, се надевам дека ќе чујам од вас.
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
pLAVoMale Number of posts : 51
Age : 29
Real name : ~M~
Registration date : 2008-12-08

PostSubject: Re: Neverstvo - H.Pinter   Wed Dec 09, 2009 1:38 am

ке ве известам утре-вечер дали доаѓам или не.....
а може идеја плус?

(АКО дојдам) може после претставата да се оди на свирка (Вики така ми спомна) дека Ана од 4та пеела во некој бенд и истиот имал настап на некое местенце...?
Back to top Go down
View user profile
pLAVoMale Number of posts : 51
Age : 29
Real name : ~M~
Registration date : 2008-12-08

PostSubject: Re: Neverstvo - H.Pinter   Wed Dec 09, 2009 1:38 am

п.с. па да биде ОКК забав?
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Neverstvo - H.Pinter   Wed Dec 09, 2009 2:14 am

Супер ако успееме да се организираме. За! Smile
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Neverstvo - H.Pinter   Thu Dec 10, 2009 1:47 am

Листата за во петок е комплетирана.
Нема слободни места. Беа вкупно 15, па со 300та маки успеав да дорезервирам уште 3, така да вкупно се 18.
Се надевам дека колегите кои се најавија дека ќе дојдат нема да одложат. Доколку тоа се случи, ќе ги молам оние кои ќе одложат да не известат навремено за да може некој да земе карта место нив.
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
pLAVoMale Number of posts : 51
Age : 29
Real name : ~M~
Registration date : 2008-12-08

PostSubject: Re: Neverstvo - H.Pinter   Thu Dec 10, 2009 3:06 am

убав помин дечки...
јас на жалост не можамд а дојдам...

а ја има ли некој драмата у електронска форма да ми ја прати, текстот мислам? miki_belco@yahoo.com

поззз
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Neverstvo - H.Pinter   Thu Dec 10, 2009 3:48 am

Ја има на Google Books, но за жал, некои страници не се достапни - скриени се според правилата на проектот. Ако сакаш, може да ти ја дадам како копија во понеделник, и така ќе ја носам за часот.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Neverstvo - H.Pinter   Thu Dec 10, 2009 4:34 am

Ќе ја носам утре за секој случај... Многу е мала. Smile
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
pLAVoMale Number of posts : 51
Age : 29
Real name : ~M~
Registration date : 2008-12-08

PostSubject: Re: Neverstvo - H.Pinter   Thu Dec 17, 2009 9:46 pm

оф оф оф!!! =)))

дури сега се ставам на форумов!!! извинете! =)

може некој било кој да ја понесе СЕГА во понеделник... ја сум у ХЕСП од 08.00 до 16.00 на предавања ЦЕЛО ВРЕМЕ... па кога поминувате тука - оставете ја... ако ме нема - оставете ја на некој мој колега...

или кажете ми од кога имате предавања и каде па да дојдам...?
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Neverstvo - H.Pinter   Thu Dec 17, 2009 10:15 pm

Договорено, ти ја носам во понеделник.
Без секирации Smile
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
pLAVoMale Number of posts : 51
Age : 29
Real name : ~M~
Registration date : 2008-12-08

PostSubject: Re: Neverstvo - H.Pinter   Sat Dec 19, 2009 4:47 pm

фала ануш...
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Neverstvo - H.Pinter   Sat Dec 19, 2009 5:55 pm

Таа форма од моето име е апсолутно недозволива! Razz
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Na Rajna i Slave maliot

avatar

Male Number of posts : 49
Age : 31
Registration date : 2009-01-20

PostSubject: Re: Neverstvo - H.Pinter   Sun Dec 20, 2009 1:39 am

Ануш, Ануш, Ануш!
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Neverstvo - H.Pinter   Sun Dec 20, 2009 1:47 am

Evil or Very Mad
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Na Rajna i Slave maliot

avatar

Male Number of posts : 49
Age : 31
Registration date : 2009-01-20

PostSubject: Re: Neverstvo - H.Pinter   Sun Dec 20, 2009 2:00 am

Не вознемирувај се, Ана. Ова беше само мала закачка во духот на мојот аватар.
Туку, се мислам како би изгледала деминутивната форма од Ануш. Можеби Анувче
Back to top Go down
View user profile
pLAVoMale Number of posts : 51
Age : 29
Real name : ~M~
Registration date : 2008-12-08

PostSubject: Re: Neverstvo - H.Pinter   Thu Dec 24, 2009 11:34 pm

може поише деминутивни форми да се направат од Ан**... ама ај да не настрадам...

ивини Ана за претходниот пост!
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Neverstvo - H.Pinter   Fri Dec 25, 2009 12:43 am

На плавите деца се им се прашта
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Na Rajna i Slave maliot

avatar

Male Number of posts : 49
Age : 31
Registration date : 2009-01-20

PostSubject: Re: Neverstvo - H.Pinter   Sat Dec 26, 2009 4:30 am

А на децата што порано биле бушави и плави не им се прашта?
Back to top Go down
View user profile
pLAVoMale Number of posts : 51
Age : 29
Real name : ~M~
Registration date : 2008-12-08

PostSubject: Re: Neverstvo - H.Pinter   Tue Dec 29, 2009 1:34 am

хехехехе...
колегааааа....
мора ушт да си плав и дури и да СИ ГОРД НА ТОА!!!!! (ама со плава коса)
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Neverstvo - H.Pinter   

Back to top Go down
 
Neverstvo - H.Pinter
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Admiral Robert FitzRoy Weather forecast

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Разно :: Случувања-
Jump to: