Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 plan za casovite vo dekemvri

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: plan za casovite vo dekemvri   Sat Dec 12, 2009 1:16 am

Според заедничкиот договор со професорката Лидија, нашите четврточни средби овој месец ќе им бидат отстапени на колегите кои веќе ги изработиле своите индивидуални проекти и кои на овој начин ќе го завршат испитот по овој предмет.

Бидејќи Мицески минатиот четврток го имаше своето експозе за Веда Словена, ни останува уште да ја слушнеме Слаѓана на 17. 12 со нејзините размислувања за Славко Јаневски.

Наредниот четврток, 24. 12, регуларниот термин по Македонска книжевност ќе ни биде заменет со час по Фантастичен расказ, на кој ќе го имаме задоволството да го слушаме предавањето на Влада Урошевиќ за Гогољ.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
emilija

avatar

Number of posts : 20
Registration date : 2008-04-10

PostSubject: Re: plan za casovite vo dekemvri   Wed Dec 16, 2009 7:19 pm

Kolegi sto stana utre od kolku sme na fakultet od 10 i 30 ili od 11 i 30, koj znae neka pise pozdrav.
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: plan za casovite vo dekemvri   Thu Dec 17, 2009 1:41 am

10:30.

Тоа од 11:30 е за наредниот четврток, кога ќе ни гостува професорот Влада Урошевиќ.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Sponsored content
PostSubject: Re: plan za casovite vo dekemvri   

Back to top Go down
 
plan za casovite vo dekemvri
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Annual Procurement Plan
» Nutrition Plan After Your Sleeve - the whole process
» Annual Procurement Plan Preparation
» Matt Drudge Issues Warning: "Have An Exit Plan"
» Lesson Plan : Back to Nature by Mrs. Kobzili Z.

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: III година :: Македонска книжевност-
Jump to: