Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Seminarski za Romantizam i Fantasticen raskaz

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Seminarski za Romantizam i Fantasticen raskaz   Thu Jan 21, 2010 4:40 pm

Драги колеги од III година,

Семинарските трудови за курсевите што ги слушаме кај професорката Лидија, Поетика на романтизмот и Фантастичен расказ, можеме да ѝ ги испраќаме до 29-ти јануари (петок), односно заклучно со попладнето на 30-ти (последен воз ). Финалните оценки, заедно со поените од предадените семинарски, ќе ни бидат соопштени во текот на првите денови од новиот семестар.

Исто така (и ова важи за колегите од сите студиски години), професорката рече дека на 29-ти ќе биде на факултет цел ден со колегите што полагаат според старата програма, па ако некој сака да полага нејзин предмет (а ги испуштил термините на 20-ти и 21-ви), ќе има можност да го земе испитот во текот на тој ден. А постои и опција за одбирање меѓу писмен и усен испит.

Со среќа на сите со семинарските и испитите
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
 
Seminarski za Romantizam i Fantasticen raskaz
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Домашни и семинарски-
Jump to: