Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Ispit

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Ispit   Thu Jan 21, 2010 5:00 pm

Колеги, во врска со испитот по македонски во форма на усно излагање на договорените семинарски трудови - дали има некој од вас кој е подготвен да го има своето експозе за време на првиот час по Македонска книжевност во вториов семестар? Тоа би било 4-ти февруари.

Ако некој сака да го закаже овој термин, пишете ѝ на професорката за да ве има предвид и да не подготвува друг материјал за часот.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
pLAVoMale Number of posts : 51
Age : 29
Real name : ~M~
Registration date : 2008-12-08

PostSubject: Re: Ispit   Thu Jan 21, 2010 10:12 pm

кој го води предавањево? и во кој семестар го има?
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Ispit   Thu Jan 21, 2010 11:48 pm

Професорката Лидија. Се води како изборен, ама греота би било да не се земе - по мене, нема смисла да знаеме за Утнапиштим а да не знаеме за ликовите на Чинго.

Го има од петти до осми семестар.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Ispit   Thu Jan 21, 2010 11:55 pm

Ах, јас пишав порака тука, но изгледа едновремено со твојата Јакимска. Ме победи. Едниот дел од мојата порака веќе си го напишала, па да го напишам она што го нема: штотуку го пријавив излагањето за часот на 4-ти февруари. Сепак, доколку некому му одговара повеќе оваа дата, слободно нека пише и ќе се преместиме. Ако не - подгответе се за едно здодевно (иако и повеќе од неопходно) предавање за метричките одлики на стиховите во творештвото и препевите на македонските Поети. Добро, добро - можете и да не доаѓате ако не сакате...
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Ispit   Thu Jan 21, 2010 11:57 pm

Ќе дојдеме!

И ќе ти јадеме лимон Twisted Evil
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Ispit   Fri Jan 22, 2010 12:00 am

Знаеш дека ќе издржам, Јакимска, едноставно знаеш...
Back to top Go down
View user profile
pLAVoMale Number of posts : 51
Age : 29
Real name : ~M~
Registration date : 2008-12-08

PostSubject: Re: Ispit   Fri Jan 22, 2010 1:38 am

апсолутно се согласувам ана за чинго!
треба!

кога сме кај метрики виктор, имаме една идеја за работилница...
ана ке ви пренесе детали, пошо и пишав меил пред 2 мин!
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Ispit   

Back to top Go down
 
Ispit
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: III година :: Македонска книжевност-
Jump to: