Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 sredba so Tomislav Osmanli - izvestuvanje od prof. Srbinovska

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: sredba so Tomislav Osmanli - izvestuvanje od prof. Srbinovska   Sat Apr 10, 2010 4:29 pm

Почитувани колеги,

Професорката Србиновска тукушто ми пиша за да ме извести дека средбата со авторот Томислав Османли ќе се одржи наредната недела, во среда (14 април), со почеток од 17:30 часот.

Сите колеги од трета година задолжително мора да се појават во 17:15 пред електронската лабораторија, од каде што потоа заедно ќе се упатиме кон одделот за италијанистиката, местото кајшто ќе се одржи средбата.

Дискусијата со Османли ќе биде поврзана со филмот и книгата Амаркорд од Ф. Фелини. Копија од филмот и книгата ќе добиеме во понеделник, па ќе имаме малку време до среда да се подготвиме за дискусијата. Важно е што поинтензивно да учествуваме со наши прашања, да извлечеме што повеќе практично знаење од авторот.

Бидејќи мислам дека оваа средба првенстено се организира за колегите од четврта година, а поканети се и колегите од втора, работилницата за метрика со Георги Сталев (закажана за истиот ден, со почеток од 18:00 ч.) ќе мора да се презакаже за некој друг ден. Го известив веќе професорот Владимир за оваа промена.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
 
sredba so Tomislav Osmanli - izvestuvanje od prof. Srbinovska
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Coaching centres in hyderabad for cs prof prog.................
» cs prof prgrm notes needed
» Prof Paul O'Brien - The Avenue Hospital, Melbourne
» response sheets for cs prof
» Dr Reg Lord - Sydney

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Инфо табла-
Jump to: