Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 rabotilnica za METRIKA so Georgi STALEV

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: rabotilnica za METRIKA so Georgi STALEV   Sun Apr 11, 2010 1:26 pm

Третиот дел од работилницата за метрика, на кој ќе ни гостува професорот Георги Сталев, ќе се одржи на
19 април, по 15.30 ч., во ХЕСП.


Тема на средбата ќе биде версот во македонското творештво.
Како подготовка за работилницата може да се ѕирне неговата докторска дисертација Македонскиот верс.

Сталев пратил абер да подготвиме прашања!
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
 
rabotilnica za METRIKA so Georgi STALEV
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Инфо табла-
Jump to: