Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Promocija

Go down 
AuthorMessage
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Promocija   Mon Apr 12, 2010 12:35 am

На 15ти април, од 18:30h, во Спомен-куќата на Мајка Тереза, ќе има промоција на книгата Прирачник за заведување принцези од современиот шпански писател Хосе Марија Пас Гаго и на публикацијата Крилјата на танцот, зборник приреден од Рисима Рисимкин. Промотивна реч ќе оддржат Владимир Мартиновски и Јордан Плевнеш. Ќе има и обраќање на проф. д-р Пас Гаго, како и читање на фрагменти од неговата книга.
Back to top Go down
View user profile
 
Promocija
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Разно :: Случувања-
Jump to: