Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 JSTOR

Go down 
AuthorMessage
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: JSTOR   Tue Apr 13, 2010 12:48 am

Оваа страница е една од најубавите страници на кои сум налетал на интернет: како што се вели уште на почетната страница, таа овозможува пристап до сосема веродостојна архива од повеќе од илјада академски списанија и публикации и располага со одлична алатка за пребарување. За несреќа, идејата на истата е пристапот да им биде овозможен само на студенти на одредени факултети и членови на ограничен број на библиотеки низ светот. За среќа, постојат студенти кои ги споделуваат своите информации и оттука ни овозможуваат и нам пристап до jstor.org. Кликнете Login (горе-десно) и внесете го следново на соодветните места:

username: utdt1
password: vtcjpzZK

И - пријавени како студент на аргентинскиот универзитет Торквато ди Тела (или нешто слично) - ќе можете слободно да уживате во архивата на jstor.org. Нема да можете само да ги зачувувате текстовите, но, ќе можете во секое време, во целост да ги исчитувате.
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: JSTOR   Tue Apr 13, 2010 10:28 am

Фала, фала, фала Виктор!
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: JSTOR   Sat Aug 13, 2011 12:22 pm

Бидејќи забележав дека ова веќе не функционира, повелете:

http://www.bugmenot.com/view/shibpilot.jstor.org
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Sponsored content
PostSubject: Re: JSTOR   

Back to top Go down
 
JSTOR
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Разно :: Совети и препораки-
Jump to: