Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 J. M. Coetzee - Elizabeth Costello

Go down 
AuthorMessage
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: J. M. Coetzee - Elizabeth Costello   Tue May 04, 2010 9:43 am

Оние што разбираат шпански, овде можат да го најдат целиот роман во превод на веќе наведениот јазик. Останатите - ќе мораме да се снаоѓаме на друг начин: на интернет го нема никаде романов на ниту еден друг јазик.
Back to top Go down
View user profile
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: J. M. Coetzee - Elizabeth Costello   Fri May 07, 2010 12:30 pm

Добро - што да се прави со Елизабет? Известена е професорката дека не може да се најде или треба да ја известиме? Ако не - да предложиме некоја замена.
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: J. M. Coetzee - Elizabeth Costello   Sat May 08, 2010 8:00 pm

Професорката ќе ни ја донесе во понеделник, па ќе се договориме за некој дополнителен термин кон крајот на неделата во Мала Станица да ја продискутираме.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Sponsored content
PostSubject: Re: J. M. Coetzee - Elizabeth Costello   

Back to top Go down
 
J. M. Coetzee - Elizabeth Costello
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Dr. Elizabeth Mattke
» Elizabeth I and heirs
» Minden - Elizabeth Barracks
» Queen Elizabeth Hospital Adelaide questions
» My friend Elizabeth Glaser and the Pediatric AIDS Foundation

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: III година :: Теорија на рецепција-
Jump to: